اخبار پزشکی - دوشنبه 97/01/20
۲۰ فروردین ۱۳۹۷

اخبار پزشکی - دوشنبه ۹۷/۰۱/۲۰


سرفصل خبرها:

 

همه چربی‌ها دارای تراکم انرژی بالاتری نسبت به ترکیبات دیگر مانند کربوهیدرات‌ها و پروتئین‌ها هستند. درواقع، این نسبت در میان چربی‌ها به ۹ کیلوکالری در هر یک گرم و در دو ترکیب دیگر به ۴ کیلوکالری یا کمتر در هر یک گرم می‌رسد. دانستن این نکته بسیار مهم است که دقیقا چرا باید بعضی از چربی‌ها را از رژیم غذایی خودتان کنار بگذارید، چون این تصمیم به‌خوبی می‌تواند از فرآیندهای دخیل در پیری ژنتیکی جلوگیری کند.

افرادی که صبحانه را از برنامه غذایی‌شان حذف کرده‌اند، شدیدا به وضعیت خواب خودشان آسیب می‌رسانند. این درحالی است که داشتن تغذیه سالم و مغذی به‌عنوان صبحانه، برای تنظیم ریتم هورمونی بدن برای خواب از اهمیت بالایی برخوردار است. متخصصان می‌گویند که ساختار صبحانه نیز بیشتر باید به ساختار ناهار نزدیک باشد و حالت دسر و خوراکی به خود نگیرد.

اثربخشی عسل خالص برای درمان زخم معده ناشی از هلیکوباکتر پیلوری واقعا اثبات شده است. مصرف ۱ تا ۲ قاشق غذاخوری از عسل خالص با معده خالی و به‌صورت ناشتا هم درد معده را تسکین می‌دهد و هم به تسریع در فرآیند التیام زخم کمک می‌رساند.

توصیه می‌شود شب‌ها قبل از خواب با استفاده‌ از ماسک‌های صورت که معمولا کر‌می شکل هستند پوست‌تان را مرطوب کنید. بعضی از این ماسک‌ها حاوی روغن ترکیباتی هستند که باعث ترمیم، سفت و محکم شدن پوست و حتی کاهش چین و چروک‌های احتمالی روی آن می‌شوند.

رنگ گوشت قرمز، باید روشن و طبیعی بوده و به تیرگی متمایل نشده باشد. گوشت سالم ویژگی‌هایی دارد که هر مصرف‌کننده‌ای باید آن‌ها را بداند. مثلا سطح خارجی گوشت نباید مرطوب یا خیس باشد و هیچ‌گونه بوی غیرطبیعی مثل بوی ترشیدگی و تعفن نیز نباید از آن استشمام شود.

در میان لبنیات، شیر و پنیر منافع زیادی برای سیستم ایمنی ندارند، ولی در مورد ماست، اینطور نیست، بلکه سرشار از پروبیوتیک، باکتری¬های مفید برای سیستم ایمنی است که در روده وجود دارند و بدن را در مقابل عفونت¬ها محافظت می-کنند. علاوه بر ماست، کفیر هم حاوی پروبیوتیک است.

امروزه استفاده از پیغام¬های متنی، یکی از گزینه¬ها برای بحث بین زوج¬ها است. چون طرف مقابل روبروی شما نیست، استفاده از هر لحنی آزاد است. اشکال این روش آنست که تغییرات چهره و صدای طرف مقابل دیگر درک نمی¬شود و به همین دلیل، ممکن است نوشته¬ها به شکل نادرست تعبیر شوند. بهتر است برای رسیدگی به موضوعات حساس بصورت حضوری بحث انجام شود.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=14127

افزودن نظر