اخبار پزشکی - شنبه 97/01/18
۱۹ فروردین ۱۳۹۷

اخبار پزشکی - شنبه ۹۷/۰۱/۱۸


سرفصل خبرها:

 

امروزه همه می‌گویند که هیچ کس نباید در گذشته زندگی کند. با این‌حال، یکی از مطالعات اخیر دانشگاه ساوت‌همپتون نشان می‌دهد که برانگیخته شدن حس نوستالژی نسبت به خوشی‌های گذشته و افتخار کردن به مهم‌ترین رویدادهای زندگی، می‌تواند حس خوش‌بینی نسبت به آینده را افزایش بدهد. به‌گفته محققان، خاطره‌های نوستالژیک باعث می‌شوند که ارتباط و همبستگی بیشتری بین انسان‌ها به‌وجود بیاید.

ماست یونانی، یکی از بهترین مواد غذایی پروتئینی برای پس از کشیدن دندان است. این ماست، بافت نرم و خامه‌ای دارد و درنتیجه به‌راحتی از دهان پایین می‌رود، بدون این‌که زخم ناشی از کشیدن دندان را تحریک کند. توجه داشته باشید که ماست یونانی سرشار از پروتئین، ویتامین‌ها و مواد معدنی مهم مانند کلسیم و زینک (روی) است. 

استفاده از موز پیش از شروع فعالیت‌های ورزشی واقعا به ورزشکاران توصیه می‌شود، چون این خوراکی به‌خوبی به عملکرد عضله‌ها کمک می‌کند. خوردن موز درحین فعالیت‌های ورزشی نیز به‌اندازه استفاده از نوشیدنی‌های انرژی‌زا مفید است و عملکرد بدن را تقویت می‌کند.

دانشمندان مدت‌ها پیش تصور می‌کردند که فقط کافئین درون قهوه باعث دفع مدفوع می‌شود. با این‌حال، مطالعات جدیدتر نشان داده‌اند که قهوه بدون کافئین نیز می‌تواند چنین تاثیری داشته باشد. بنابراین، آنان نتیجه گرفتند که عناصری فراتر از کافئین در قهوه وجود دارند که باعث چنین تاثیری می‌شوند.

کاملا با همسرتان صداقت داشته باشید. بسیاری از افراد انتظار دارند که همسرشان بتواند ذهن‌شان را بخواند و در هر شرایطی و در هر موقعیتی، کاملا از خواسته‌ها و نیازهای آنان آگاه باشد. در این وضعیت، اگر چیزی که مورد توقع‌شان است دقیقا اتفاق نیفتند، یا همه‌چیز به‌درستی پیش نرود، یا احساس کنند که نیازشان برطرف نشده است، احساس سرخوردگی می‌کنند. 

وقتی که شغل فرد، احساس بی‌معنایی و بیهودگی را برانگیخته کند، هر گونه احساس افتخار نسبت به شغل مورد نظر نیز از بین می‌رود. دکتر بنتون می‌گوید که بیشتر افراد زمانی با فرسودگی شغلی مواجه می‌شوند که از نظر شغلی هیچ افتخار و ارزشی را تجربه نکنند. 

کمبود ویتامین C می‌تواند باعث شکل‌گیری کبودی سریع و راحت در قسمت‌های مختلف بدن شود، شانس خون‌ریزی در لثه‌ها را افزایش بدهد و روند بهبودی زخم‌ها را ضعیف کند. دریافت ویتامین C از طریق مصرف سبزی‌های مهم مانند فلفل دلمه‌ای، فلفل چیلی، سبزی‌های برگدار تیره، کلم بروکلی، کلم بروکسل و گوجه‌فرنگی، می‌تواند این کمبود را برطرف کند. 

محققان می‌گویند رفتار کودکانی که به‌عنون فرد ضداجتماعی شناخته می‌شوند و به اجتماع آسیب می‌رسانند، معمولا به شرایط خانه و زندگی خانوادگی آن‌ها مرتبط است و بیش از همه با بی‌توجهی والدین و بی‌سرپرستی در ارتباط قرار می‌گیرد. 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=14109

افزودن نظر