اخبار پزشکی - پنجشنبه 96/12/24
۲۴ اسفند ۱۳۹۶

اخبار پزشکی - پنجشنبه ۹۶/۱۲/۲۴


سرفصل خبرها:

 

بعضی اوقات ما از ناخن‌های خود سوء‌استفاده می‌کنیم و برای انجام دادن هر کاری مثل پوست گرفتن میوه‌ها، باز کردن بسته‌بندی‌ها و غیره از آن‌ها استفاده ابزاری می‌کنیم. تمامی این موارد باعث شکسته شدن، سست شدن و پیر شدن ناخن‌ها می‌شوند. توصیه می‌شود به جای استفاده از ناخن‌ها برای انجام کارهای مختلف و غیر ضروری از ابزار لازم استفاده کنید تا بدین شکل ناخن‌های سالم‌تری داشته باشید.

به نظر شما، آیا پریود شدن به معنای این است که باردار نیستیم؟ نه لزوما. برخی از زنان در اوایل بارداری نیز با خونریزی روبه‌رو می‌شوند. اما اگر خونریزی‌تان مانند همیشه نیست و یا حالت تهوع دارید و احساس خستگی می‌کنید، بهتر است تست بارداری بدهید.

هرچه سن‌مان بالاتر می‌رود بیشتر به درمان‌های پوستی احتیاج پیدا می‌کنیم. پاکسازی مرتب پوست و آبرسانی به آن، بسیار مفید است. میکرونیدلینگ به همراه آب‌رسانی با هیالورونیک اسید و آنتی‌اکسیدان، در حفظ جوانی پوست معجزه می‌کند. نکته کلیدی این است که اگر این رژیم پوستی را انتخاب می‌کنید فقط به آن پایبند باشید و به صورت دوره‌ای و توسط یک متخصص پوست انجام دهید.

خوابیدن بدون بالش و به طور کاملا افقی، اولا باعث گرفتگی بینی و دوما باعث برگشتن زبان به عقب می‌شود که دو عامل مهم در انسداد مسیرهای تنفسی و در نتیجه خروپف هستند. بنابراین با استفاده از بالش، سر خود را کمی بالاتر از بدن قرار دهید. 

به عنوان یک مسافر شما باید از تمامی مسیرهای سفرتان آگاه باشید. شلوغی بیش از حد جاده‌ها، تصادفات، ریزش کوه بسته شدن جاده همگی از مسائل شایعی هستند که امکان تجربه کردن آن‌ها در طول سفر وجود خواهد داشت. توصیه می‌کنیم حتما قبل از حرکت با مرکز مدیریت راه‌های کشور (شماره تلفن ۱۴۱) تماس حاصل کنید تا از آخرین اخبار جاده‌‌ها با خبر باشید. 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=14059

افزودن نظر