اخبار پزشکی - چهارشنبه 96/12/23
۲۳ اسفند ۱۳۹۶

اخبار پزشکی - چهارشنبه ۹۶/۱۲/۲۳


سرفصل خبرها:

 

نیش حشرات می‌تواند باعث تورم و قرمزی شود که معمولا هم حدود یک هفته یا بیشتر ادامه پیدا می‌کند. احتمال مواجه شدن با ناراحتی معده، خستگی و همچنین تب نیز وجود دارد. در موارد نادر، نیش حشرات به شکل‌گیری واکنش‌هایی منجر می‌شود که سلامتی افراد را به خطر می‌اندازند و با اصطلاح آنافیلاکسی شناخته می‌شوند. اگر شدیدا به آلرژی مبتلا هستید، باید در این مواقع از داروهایی به نام اپی‌نفرین استفاده کنید. 

عوامل بسیاری می‌توانند به شب‌ادراری منجر شوند. عدم رشد و تکامل سریع در توانایی کنترل مثانه، و همچنین خواب سنگین، فقط دو مورد از این علت‌ها هستند. استرس و اضطراب هم می‌توانند از علت‌های مهم باشند. کودکانی هم که به مشکل شب‌ادراری مبتلا نیستند و ناگهان این مشکل را تجربه می‌کنند، احتمالا به بیماری دیگری مبتلا شده‌اند یا تغییرات اساسی و خاصی را در زندگی تجربه کرده‌اند.

بیوتین، ویتامینB۷ و یا ویتامین H یکی از ویتامین‌های مهم، مفید و ضروری است که نقشی اساسی برای رشد سالم موها، رشد سلولی و تولید اسیدهای چرب دارد. برای تقویت و ترمیم موهای آسیب دیده توصیه می‌شود از منابع طبیعی این ویتامین مثل آووکادو، موز، کیوی، لیمو، بادام زمینی، خردل، جو‌دوسر و مرغ استفاده کنید. لازم به ذکر است امروزه در فروشگاه‌های غذایی مختلف، ماست‌های حاوی بیوتین، قابل دسترس و تهیه است. 

الهه بایبوردی، متخصص پزشکی اجتماعی و طب پیشگیری با اشاره به ۱۰ علت اصلی مرگ و میر در ایران گفت: پر فشاری خون، چاقی، تحرک ناکافی، سیگار، دیابت، آلودگی هوا، کلسترول زیاد، خطرات شغلی و مصرف مواد مخدر از عمده علل مرگ و میر ایرانیان است.

بعضی از افراد وقتی که وارد توالت می‌شوند، وسایلی مانند مجله، روزنامه، کتاب یا حتی موبایل را با خودشان به داخل توالت می‌برند. با این‌حال، این عادت اصلا درست نیست و همه ما باید استفاده از چنین وسایلی را به خارج از توالت موکول کنیم. توجه داشته باشید که قرار گرفتن در حالت نشسته برای مدت طولانی در توالت، فشار بیش از حدی را به قسمت پایینی راست‌روده وارد می‌کند. اگر رگ‌های این قسمت از راست‌روده متورم شوند، متاسفانه به هموروئید مبتلا می‌شوید. 

دقیقا مانند چربی¬ها، قندها، مخصوصا فروکتوز در تولید تری¬گلیسیرید موثر هستند. به همین دلیل مصرف هله¬هوله¬ها، که پر از شکر و چربی هستند، یکی از دلایل اصلی افزایش تری¬گلیسیرید یا چربی در خون هستند. به¬همین ترتیب، مصرف الکل مخصوصا اگر به مقدار زیاد و مدت طولانی باشد، باعث افزایش تری¬گلیسیرید می¬شود، چون الکل نیز در کبد به تری-گلیسیرید تبدیل می¬شود.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=14057

افزودن نظر