اخبار پزشکی - یکشنبه 96/12/27
۲۷ اسفند ۱۳۹۶

اخبار پزشکی - یکشنبه ۹۶/۱۲/۲۷


سرفصل خبرها:

 

بین فک پایین و حفره زیر شقیقه، مفصلی وجود دارد که مفصل گیجگاهی نام دارد و مقابل گوش قرار گرفته است. اختلال در عملکرد این مفصل و یا دررفتگی آن علاوه بر دهان، در گوش نیز درد و التهاب و قرمزی ایجاد کند و باعث داغی گوش می‌شود. 

به صورت ایده‌آل، شما باید ۳۰ تا ۴۵ دقیقه در روز و ۳ الی ۴ مرتبه در هفته ورزش کنید. اگر حرکاتی که در ورزش انتخاب می‌کنید فوق‌العاده شدید باشند، به این معنا نیست که کارتان عالی است. برخی متخصصان معتقدند که حرکات ورزشی خیلی شدید می‌توانند به قلب آسیب برسانند به ویژه در سنین بالاتر. حرکات ورزشی سنگین حتی می‌توانند مشکلات زمینه‌ای قلبی را بدتر کنند.

اگر حالت تهوع شما با کم‌آب شدن بدن همراه باشد، یا به استفراغ منجر شود، باید چند تکه موز بخورید. موز می‌تواند به تامین پتاسیم مورد نیاز بدن کمک کند که معمولا ذخایر آن در مواقع مواجهه با حالت تهوع تخلیه شده است. درواقع پتاسیم، نوعی الکترولیت است که در طی استفراغ یا اسهال از بدن خارج می‌شود. در ضمن، موز حالت نشاسته‌ای و چسبناک دارد که خودش می‌تواند برای رفع اسهال مفید باشد. 

معمولا خانم‌ها زیر دوش، موهای سر خود را شامپو می‌کنند و سپس زمان می‌دهند تا کف روی موها باقی بماند و در این مدت، بدن را با صابون می‌شویند و در پایان، سر و بدن را باهم آبکشی می‌کنند. ولی دقت داشته باشید، بسیار مهم است که قبل از آبکشی، کمی آب روی موها ریخته و دوباره مالش دهید تا شامپو کف کند و از رسوب کردن آلودگی‌ها روی موی سر جلوگیری شود. 

معمولا ما تصور می‌کنیم که باید برای هر سطحی، مایع یا ماده مخصوصی برای شستشو استفاده شود در صورتی که این طور نیست. مواد بهداشتی ساده‌ای مانند صابون و آب گرم می‌توانند به راحتی بسیاری از سطوح را پاک کنند و نیازی به یک کابینت پر از مواد شوینده شیمیایی مختلف نیست.

خیار را پوست بگیرید و آن را به اندازه مکعب‌های کوچک خرد کنید. در ادامه خیار‌های خرد شده را در مخلوط‌کن بریزید و بعد ماست را هم به آن اضافه کنید تا مواد کاملا یکدست شوند. با کمک انگشتان دست خود ماسک را روی سطح پوست صورت و گردن‌تان بمالید و ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بعد آن را با آب‌گرم بشویید و بعد کمی آب‌سرد هم به صورت‌تان بپاشید تا پوست‌تان کاملا سرزنده شود. 

اگر از ویتامین‌های پیش از بارداری استفاده می‌کنید، احتمالا میزان کلسیم دریافتی شما به ۱۵۰ میلی‌گرم در روز می‌رسد. با این‌حال، زنانی که کلسیم کافی را از رژیم غذایی دریافت نمی‌کنند، می‌توانند مصرف مکمل‌های جداگانه را هم در برنامه خودشان قرار بدهند. البته توجه داشته باشید که بدن در هر نوبت فقط می‌تواند ۵۰۰ میلی‌گرم کلسیم را جذب کند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=14053

افزودن نظر