اخبار پزشکی - شنبه 96/12/26
۲۶ اسفند ۱۳۹۶

اخبار پزشکی - شنبه ۹۶/۱۲/۲۶


سرفصل خبرها:

 

در تعیین روز تخمک‌گذاری به کمک دمای بدن، دمای واژن در صبح و قبل ار خارج شدن از رختخواب، ملاک است. از آنجایی که دمای بدن در روز تخمک‌گذاری افزایش می‌یابد، با اندازه گرفتن روزانه دمای بدن خود متوجه می‌شوید که چه روزی دمای بدن شما بالاتر است و همان روز، روز تخمک‌گذاری شما است. بهتر است برای پیشگیری از بارداری در این روزها، از مقاربت بدون محافظت پیشگیری کنید.  

زمانی که به اسهال مبتلا هستید، ۴ غذای اصلی وجود دارند که برای شما خوب هستند، موز، برنج، سیب و نان تست. هضم این مواد راحت است و روده را نیز تحریک نمی‌کنند. اما مواد غذایی دیگری نیز وجود دارند که می‌توانید با وجود اسهال مصرف کنید: غلات پخته شده مانند آرد یا بیسکوییت و پوره سیب یا آب سیب.

یکی از مهم‌ترین توصیه‌های نوروزی برای پیشگیری از چاقی، این است که در سایز ظرف غذای خود تغییراتی ایجاد کنید تا جلوی پرخوری‌تان گرفته شود. از آنجایی که در این ایام، مصرف تنقلات بالا می‌رود، بهتر است که ما حجم غذای مصرفی خود را کم کنیم تا در پایان تعطیلات با اضافه‌وزن مواجه نشویم. 

شما موهای‌تان را می‌شویید تا از شر چربی اضافی آن خلاص شوید در حالی که نه تنها کمکی نمی‌کند بلکه شامپو زدن روزانه، چربی خود پوست را از بین می‌برد و درنتیجه پوست شروع به تولید چربی می‌کند تا خشکی آن را جبران کند. سعی کنید یک روز در میان یا ۲ الی ۳ بار در هفته از شامپو استفاده کنید.

برای بند آوردن آبریزش بینی، برای خودتان یک غذا با ادویه کاری درست و میل کنید. ادویه‌ها به دلیل بوی تندی که دارند می‌توانند گرفتگی بینی را برطرف کنند. البته ممکن است که انواع ادویه‌ها مانند ادویه کاری، در ابتدا آبریزش بینی را تشدید کنند اما در ادامه با کاهش میزان آبریزش بینی همراه خواهد بود.

برای رهایی هرچه سریع‌تر از خارشِ ناشی ازگزش حشرات، از عصاره روغن اوسطخودوس یا همان لاوندر استفاده کنید. دو ماده به نام لینالول و لینالیل در این عصاره وجود دارند که التهاب، درد و خارش را کاهش می‌دهند. لاوندر همچنین باعث تسریع در درمان بافت آسیب دیده می‌شود و خاصیت ضدمیکروبی دارد.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=14048

افزودن نظر