اخبار پزشکی - پنجشنبه 97/01/02
۰۲ فروردین ۱۳۹۷

اخبار پزشکی - پنجشنبه ۹۷/۰۱/۰۲


سرفصل خبرها:

 

فاصله خودتان را با خوراکی‌های ترد و وسوسه‌برانگیز مانند چیپس و آجیل، حداقل به اندازه یک نفر حفظ کنید. این فاصله‌گیری به شما کمک می‌کند که موقع صحبت کردن با دیگران یا تماشای تلویزیون، وسوسه نشوید و ناخودآگاه دست‌تان را به سمت این خوراکی‌ها دراز نکنید.

یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید برای تقویت سلامت پروستات انجام بدهید، ‌استفاده از پروتئین‌های گیاهی به‌جای گوشت‌های قرمز و فرآورده‌های گوشتی است. لوبیا و دانه چیا، دو مورد از منابعی هستند که مقدار زیادی پروتئین و مواد مغذی حیاتی به بدن می‌رسانند. برای مثال، هر فنجان از لوبیای سیاه حاوی ۱۵ گرم پروتئین و ۱۵ گرم فیبر است که در کنار هم می‌توانند سلامت پروستات را تقویت کنند.

بیشتر مادران باردار تصور می‌کنند برای رفع حالت تهوع بهترین راه چیزی نخوردن و خالی نگه داشتن معده است اما باید بدانید این ایده کاملا اشتباه است. در حقیقت هنگام بارداری هر چه بیشتر خود را گرسنه نگه دارید تهوع صبحگاهی شما هم بیشتر خواهد شد. برای کاهش حالت تهوع بهترین راه‌کار این است که به جای خوردن سه وعده سنگین و زیاد، سعی کنید در طول روز وعده‌های کم و کوچک اما با تعداد دفعات زیاد بخورید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=14040

افزودن نظر