اخبار پزشکی - پنجشنبه 97/01/09
۰۹ فروردین ۱۳۹۷

اخبار پزشکی - پنجشنبه ۹۷/۰۱/۰۹


سرفصل خبرها:

 

در مرحله اول، یا فاز بین خواب و بیداری، خواب در حالت سبک است. خواب سنگین‌تر و عمیق‌تر در مرحله دوم شروع می‌شود که با منظم شدن تنفس و ضربان قلب، و همچنین کاهش دمای بدن همراه است. مرحله سوم نیز عمیق‌ترین و تجدیدکننده‌ترین مرحله خواب است که در آن، تنفس آرام می‌شود، عضله‌ها را ریلکس می‌شوند و روند ترمیم و رشد برای بافت‌های بدن انجام می‌گیرد. 

صحبت کردن درباره رابطه جنسی می‌تواند برای بسیاری از زوج‌ها ناخوشایند باشد؛ چه رابطه جنسی سالم و موفقی داشته باشند و چه شرایط‌شان مطلوب نباشد.  با این‌حال،‌ متخصصان می‌گویند که برقراری ارتباط صحیح و مطلوب با همسر می‌تواند به دفع مشکلات در زمینه رابطه جنسی کمک کند. به‌گفته آنان، صحبت کردن درباره رابطه جنسی به اندازه خود این رابطه مهم است.

اضافه کردن جوانه‌ها به رژیم غذایی روزانه می‌تواند فواید مختلفی برای قلب داشته باشد. این اثرگذاری عمدتا به این دلیل است که جوانه‌ها می‌توانند عوامل خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی، مانند بالا بودن سطح کلسترول خون، را کاهش بدهند. بسیاری از مطالعات بر روی نمونه‌های حیوانی نشان داده‌اند که خوردن جوانه‌های خام می‌تواند سطح کلسترول خوب خون یا HDL را بیشتر کند و میزان کلسترول تام و همچنین کلسترول بد خون یا LDL را کاهش بدهد. 

استفاده از سرکه هم برای درمان تعرق دست و پا بسیار مفید خواهد بود. مصرف سرکه علاوه بر کاهش میزان عرق به از بین بردن بوی بد پا هم کمک زیادی خواهد کرد. استفاده از سرکه، محیطی اسیدی ایجاد می‌کند که باکتری‌ها قادر به ادامه حیات در آن نخواهند بود. می‌توانید در این درمان از هر نوع سرکه‌ای که در ‌دسترس دارید استفاده کنید. برای مثال سرکه سیب یکی از بهترین گزینه‌های پیش روی شما است. 

گوش دادن به صدای موزیک بیش از حد بلند فقط برای گوش¬های شما خطرناک نیست، بلکه برای موهای¬تان هم مضر است. طبق تحقیقات انجام¬شده، ۱۵ درصد آمریکایی¬ها به¬خاطر قرار گرفتن در معرض سروصدای بیش از حد بلند، دچار ریزش مو می¬شوند. صدای بلند ابتدا باعث لرزش پرده¬ی گوش می¬شود و پس از آن تا محدوده¬ای از مغز که مسئول رشد و نمو موها است نیز پخش می¬شود.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=14039

افزودن نظر