اخبار پزشکی - سه شنبه 96/12/22
۲۲ اسفند ۱۳۹۶

اخبار پزشکی - سه شنبه ۹۶/۱۲/۲۲


سرفصل خبرها:

 

موهای خشک را با ماسک‌های مختلف تقویت کنید. به اندازه مساوی، روغن زیتون و عسل را با یکدیگر مخلوط کرده و بر روی موها بمالید و به مدت نیم ساعت آن را با یک کیسه فریزر ببندید. سپس آن‌ها را با شامپو و نرم‌کننده مناسب بشویید. ماهی یک بار یا اگر می‌توانید هفته‌ای یک بار این کار را تکرار کنید.

چرا اصرار دارید موهای ضعیف‌تان را نگه‌دارید؟ ایده‌آل‌ترین کار برای حفظ سرزندگی موها، کوتاه کردن آن‌ها هر ۶ الی ۸ هفته است؛ به ویژه اگر زیاد از سشوار یا اتو مو استفاده می‌کنید. پس اگر موهای خشک و شکننده‌ای دارید حتما آن‌ها را کوتاه کرده و به ریشه‌ها استراحت بدهید.

برخی مواد شیمیایی در صورتی که با یکدیگر مخلوط شوند، می‌توانند سمی و حتی مرگ‌آور شوند. برای مثال، زمانی که سفیدکننده با پایه کلر، با آمونیاک مخلوط شود، گازی سمی تولید می‌کند که مرگ‌آور است. آمونیاک نه تنها در مواد شوینده خانگی یافت می‌شود، بلکه در ادرار نیز وجود دارد. بنابراین ریختن سفید کننده در داخل توالت هم می‌تواند خطرناک باشد. همچنین به خاطر داشته باشید که سرکه و جوش شیرین دو ماده اسیدی و قلیایی خانگی برای تمیز کردن هستند. هیچگاه این مواد را با مواد شوینده مخلوط نکنید. 

روزهای خانه‌تکانی یک فرصت مناسب برای تمیز کردن کابینت‌ها است. برنامه‌ای بریزید و همه کابینت‌ها را خالی کنید. برای مواد غذایی جعبه پیدا کنید و همه وسیله‌های کوچک را نیز در یک جعبه قرار بدهید. اگر ظرف‌هایی در کابینت دارید که یک سال است استفاده نکرده‌اید، آن‌ها را به دیگران ببخشید. اکنون کف قفسه‌ها را دستمال بکشید و دوباره همه چیز را مرتب در کابینت بچینید.

کورکومین موجود در زردچوبه،‌ سطح هورمون تستوسترون را در بدن کاهش می‌دهد. این اتفاق اجازه نمی‌دهد که اسپرم‌ها آزادانه حرکت کنند. بنابراین، شانس باروری (خصوصا در میان مردان) از همین طریق کاهش پیدا می‌کند. پس زوج‌هایی که قصد دارند صاحب فرزند شوند، نباید از زردچوبه به‌صورت جداگانه و خارج از دستور تهیه غذاها استفاده کنند.

پیاز می‌تواند یکی از بدترین محرک‌ها برای افراد مبتلا به ریفلاکس معده یا همان ترش کردن شدید باشد. سیر هم دقیقا چنین وضعیتی دارد، اما در افراد کمتری مشکل‌ساز می‌شود. با این‌حال، ترکیب شدن سیر و پیاز با همدیگر عمدتا می‌تواند به مشکلات حاد برای افراد مبتلا به ریفلاکس اسید منجر شود. 

افشین استوار، مدیرکل دفتر مدیریت بیماری‌های غیرواگیر وزارت بهداشت گفت: یک چهارم آسیب‌دیدگان چهارشنبه‌سوری عابران و رهگذران هستند. افشین استوار افزود: سال ۹۵ متاسفانه ۱۶ نفر در حوادث چهارشنبه سوری فوت کردند. بیش از ۵۰۰ نفر در بیمارستان‌ها بستری شدند و ۳۰ نفر نیز دچار معلولیت شدند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=14038

افزودن نظر