اخبار پزشکی - دوشنبه 96/12/21
۲۱ اسفند ۱۳۹۶

اخبار پزشکی - دوشنبه ۹۶/۱۲/۲۱


سرفصل خبرها:

 

به‌گفته متخصصان، حس چشایی عمیقا با قابلیت تشخیص دادن عطرهای مختلف ارتباط دارد. از طرف دیگر، زبان انسان نیز فقط قادر است پنج طعم اصلی و پایه را تشخیص بدهد. بنابراین، هرچه عطرها و بوهای غذا پیچیده‌تر می‌شوند،‌ بیشتر از طریق بویایی درک می‌گردند. با این‌حال، دود سیگار به پوشش داخلی بینی و جوانه‌های چشایی در دهان آسیب می‌رساند و درنتیجه قابلیت دریافت طعم‌ها و عطرهای پیچیده‌تر را ناممکن می‌کند. 

به‌گفته متخصصان، برقراری ارتباط صحیح با همسر نباید به هیچ وجه بی‌اهمیت تلقی شود، چون این ارتباط اتفاقا مهم‌ترین عامل در راستای داشتن رابطه جنسی موفق است. درواقع، صحبت کردن درباره نیازهای و امیال به‌تنهایی نمی‌تواند برای داشتن زندگی جنسی موفق کافی باشد، بلکه زوج‌ها باید همیشه گوش شنوا برای همدیگر داشته باشند. 

محبوبیت بسیار زیاد کِفیر به باکتری‌های مفید یا پروبیوتیک‌های درون آن مرتبط است. درواقع، میکروارگانیسم‌های خاصی در کِفیر وجود دارند که سلامت دستگاه گوارش را تقویت می‌کنند و از رشد باکتری‌های مضر در روده‌ها جلوگیری به عمل می‌آورند. 

بررسی‌های محققان نشان می‌دهد که هر نصف فنجان از کینوا حدودا ۲۰ گرم کربوهیدرات به بدن می‌رساند. اگر بخواهیم وضعیت کینوا را از نظر کربوهیدرات مقایسه کنیم، باید گوییم که هر نصف فنجان از برنج قهوه‌ای حاوی ۲۲ گرم کربوهیدرات و هر دو تکه از نان گندم کامل حاوی ۲۴ گرم کربوهیدرات است. اگرچه کینوا جزو منابع کربوهیدراتی محسوب می‌شود، اما ضرورتی ندارد که آن را از رژیم غذایی کم‌کربوهیدرات حذف کنید. 

اگر جسم خارجی به پلک پایینی‌تان چسبیده، پلک خود را بیرون بکشید و با ایجاد فشار کمی به پوست‌تان ( محلی که در چشم صورتی رنگ است) جسم را با استفاده از یک گوش پاک‌کن خارج کنید. دقت کنید تا گوش پاک‌کن با مردمک چشم‌تان تماس نداشته باشد. 

درست است که همه ما گاهی نیاز به خلوت کردن با خودمان داریم اما اگر مرتب به تمام دعوت‌ها پاسخ منفی می‌دهید، کار اشتباهی می‌کنید. مطالعات نشان می‌دهند که جمع‌گرایی و همنشینی با دیگران، برای سلامت قلب مفید است. محققان معتقدند که انزوای اجتماعی، می‌تواند به اندازه مصرف سیگار بر عروق کرونر تأثیر بگذارد و باعث سکته قلبی یا مغزی شود.

بستن مو به صورت دم اسبی، کار اشتباهی است که باعث آسیب دیدن موها می‌شود. هرچه مو بیشتر تحت فشار و کشش قرار بگیرد، ضعیف‌تر و نازک‌تر شده و در نهایت می‌ریزد. حتی اکستنشن مو نیز می‌تواند به دلیل فشاری که بر ریشه مو وارد می‌کند، باعث آلوپسی کششی شود. 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=14030

افزودن نظر