اخبار پزشکی - شنبه 96/12/19
۱۹ اسفند ۱۳۹۶

اخبار پزشکی - شنبه ۹۶/۱۲/۱۹


سرفصل خبرها:

 

با توجه به این‌که میکروب‌ها به‌راحتی در باشگاه ورزشی پخش می‌شوند و به دیگران انتقال می‌یابند، حتما از محیط‌های دیگر برای ورزش کردن استفاده کنید. با این‌حال، اگر به باشگاه ورزشی رفتید، حتما فاصله خودتان با دیگران را حفظ کنید. قبل از رفتن به باشگاه ورزشی نیز دست‌های خودتان را بشویید و به دست‌های‌تان اسپری ضدعفونی‌کننده بزنید تا مانع از سرایت بیماری به دیگران شوید. 

متخصصان تاکید می‌کنند که میزان خواب مورد نیاز برای این‌که هر فرد بتواند سالم، هوشیار و فعال زندگی کند، به سن و بسیاری از ویژگی‌های فردی دیگر مرتبط است. با این‌حال، بیشتر بزرگسالان حداقل به ۷ ساعت خواب شبانه یا حتی بیشتر نیاز دارند. 

هرچه افراد وقت بیشتری را جلوی تلویزیون می‌گذرانند، بیشتر با خطر شکل‌گیری لخته خون در بدن خودشان مواجه می‌شوند و حتی احتمال دارد به ترومبوآمبولی وریدی مبتلا شوند. این لخته‌های خون عمدتا در پاها به‌وجود می‌آیند و می‌توانند به سمت ریه‌ها حرکت کنند. همین اتفاق باعث ابتلا به بیماری مرگباری به نام آمبولی ریه می‌شود. 

سرفه‌های مداوم، شایع‌ترین علامت در افرادی است که در شهرها یا محیط‌های دارای هوای آلوده زندگی می‌کنند. با این‌حال، کار کردن در فضاهای اداری قدیمی هم می‌تواند به اندازه هوای آلوده برای ریه‌ها محرک باشد. متخصصان می‌گویند گاهی اوقات افرادی که در محیط‌های قدیمی و کثیف کار می‌کنند، با سرفه‌های آلرژیک و حتی عفونی مواجه می‌شوند

۱ قاشق غذا‌خوری آب‌سرد را با یک و یک‌دوم قاشق غذا‌خوری جوش‌شیرین مخلوط کنید تا خمیر نرمی تهیه شود. قبل از استفاده از آن، صورت‌‌تان را با آب‌ولرم کاملا تمیز و با یک حوله نرم خشک کنید. با انگشتان خود ماسک را روی تمام صورت‌تان بمالید و دقت داشته باشید تا ماسک با  اطراف چشم‌ها و دهان‌تان تماس نداشته باشد. سعی کنید ماسک را بیشتر روی نواحی که جوش‌های سر‌سیاه دارند مثل گونه‌ها و بینی بمالید. ۵ تا ۱۰ دقیقه ماساژ دهید.

روغن موجود در بادام، که هنگام جویدن در دهان از آن خارج می¬شود، دیواره¬ی معده را می¬پوشاند و مانند یک لایه محافظ از سوزش معده جلوگیری می¬کند. درواقع ماده¬ی چرب موجود در بادام، اسید معده را جذب می¬کند. بیشتر مواد طبیعی موجود در بادام، اثرات تنظیم¬کننده روی ترشح بیش از اندازه¬ی شیره¬ی معده دارند.در صورتی که از سوزش معده رنج می¬برید، روزانه چند عدد بادام تازه برای رفع آن کافی است، اگر هضم پوست بادام برایتان سنگین است، پوست بادام را قبل از مصرف جدا کنید.

یکی از موثرترین روش‌های درمانی استفاده از سیر برای رفع تبخال روی لب‌ها است. سیر سرشار از خاصیت ضدالتهابی است و مصرف آن می‌تواند در رفع سریع تبخال بسیار موثر باشد. با کمک سیر التهاب و تورم، خارش، سوزش و درد ناشی از وجود تبخال روی پوست نازک و حساس لب‌ها به طرز چشم‌گیری کاهش می‌یابد.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=14028

افزودن نظر