13 نکته درباره پیشگیری از بارداری به روش طبیعی
۲۶ اسفند ۱۳۹۶

۱۳ نکته درباره پیشگیری از بارداری به روش طبیعی

در تعیین روز تخمک‌گذاری به کمک دمای بدن، دمای واژن در صبح و قبل ار خارج شدن از رختخواب، ملاک است. از آنجایی که دمای بدن در روز تخمک‌گذاری افزایش می‌یابد، با اندازه گرفتن روزانه دمای بدن خود متوجه می‌شوید که چه روزی دمای بدن شما بالاتر است و همان روز، روز تخمک‌گذاری شما است. بهتر است برای پیشگیری از بارداری در این روزها، از مقاربت بدون محافظت پیشگیری کنید.


یکی از روش‌های پیشگیری در بارداری که به روش طبیعی نیز شهرت دارد، پیشگیری از بارداری به کمک تقویم و چرخه قاعدگی است. با تخمین روز تخمک‌گذاری و ممانعت از برقراری رابطه زناشویی در این روزها، می‌توان از بارداری جلوگیری کرد. از آن جهت به این روش، روش طبیعی می‌گویند که نیاز به هیچ ابزار کمکی مانند قرص، کاندوم یا IUD ندارد. اگر از این روش استفاده می‌کنید، نکاتی وجود دارند که بد نیست بدانید:
۱.    روش دیگری برای پیشگیری از بارداری وجود دارد که آن هم به روش طبیعی معروف است اما با پیشگیری از بارداری به کمک تاریخ، تفاوت دارد. در این متد، مرد با آگاهی از اینکه نزدیک به ارگاسم است، آلت خود را خارج کرده و اجازه نمی‌دهد مایع منی در داخل رحم تخلیه شود. این شیوه نیاز به عکس‌العمل سریع مرد دارد و فقط در ۷۸ درصد موارد موفق عمل می‌کند.
۲.    مطالعات نشان داده‌اند که پیشگیری از بارداری به کمک تعیین روز تخمک‌گذاری، به اندازه مصرف قرص‌های ضد بارداری مؤثر است. این روش معمولا در ۹۸.۲ درصد موارد درست عمل می‌کند.
۳.    آنچه باعث می‌شود این روش قابل اعتماد نباشد، عدم اطمینان از روز دقیق تخمک‌گذاری است. زیرا هرچقدر هم که مرتب چرخه قاعدگی را دنبال کنید و بر تاریخ‌های گذشته اتکا کنید، باز هم ممکن است به هر دلیلی قاعدگی شما عقب یا جلو بیفتد و این یعنی خطا در تعیین روز تخمک‌گذاری.
۴.    از طرف دیگر، اسپرم می‌تواند تا ۵ روز در داخل بدن زن زنده بماند. این، موضوعی است که بسیاری از افراد از آن آگاهی ندارند. فقط کافی است روز تخمک‌گذاری شما، نسبت به ماه‌های قبل، یک یا دو روز جابه‌جا شود. در این صورت با حضور اسپرم در بدنتان شانس بارداری بسیار زیاد است.
۵.    در این روش، برخلاف کاندوم، هیچ وسیله‌ای برای محافظت از شما در برابر بیماری‌های قابل انتقال جنسی وجود ندارد.
۶.    در هفته‌ای که احتمال تخمک‌گذاری را می‌دهید حتی پیشگیری از بارداری به کمک خارج کردن آلت نیز نمی‌تواند ۱۰۰ درصد موفقیت آمیز باشد.
۷.    تعیین روز تخمک‌گذاری را می‌توان به ۴ شیوه انجام داد. به کمک دمای بدن، به کمک تقویم، به کمک تغییر در ترشحات به کمک دستگاه یا برنامه.
۸.    در تعیین روز تخمک‌گذاری به کمک دمای بدن، دمای واژن در صبح و قبل ار خارج شدن از رختخواب است. از آنجایی که دمای بدن در روز تخمک‌گذاری افزایش می‌یابد، با اندازه گرفتن روزانه دمای بدن خود متوجه می‌شوید که چه روزی دمای بدن شما بالاتر است، همان روز، روز تخمک‌گذاری شما است.

۹.    دقت به هرگونه تغییری در ترشحات، برای یافتن روز تخمک‌گذاری مهم است. معمولا اکثر زنان، در روزهای  تخمک‌‌گذاری، ترشحات سفید رنگی در لباس زیر خود مشاهده می‌کنند.

۱۰.    برخی افراد، از برنامه‌ها و دستگاه‌های تعبیه شده برای تعیین روز تخمک‌گذاری استفاده می‌کنند. متخصصان پیشنهاد می‌کنند که حداقل شش ماه از این ابزار به همراه روش غیر هورمونی دیگری برای پیشگیری از بارداری بهره ببرید تا بتوانید از صحت برنامه یا دستگاه اطمینان حاصل کنید.

۱۱.    در جولای ۲۰۱۸، ۳۷ خانم سوئدی به دلیل بارداری ناخواسته با وجود استفاده از برنامه تعیین روز تخمک‌گذاری، شکایت کردند.

۱۲.    بهترین کار برای کمک گرفتن از روش طبیعی پیشگیری از بارداری، تعیین روز تخمک‌گذاری به کمک دمای بدن، توجه به ترشحات و تقویم به صورت هم‌زمان است.

۱۳.    این شیوه، به زنانی که مبتلا به سندروم تخمدان پلی‌کیستیک و یا هر بیماری دیگری که باعث نامنظم شدن چرخه قاعدگی می‌شود توصیه نمی‌شود.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=14006

افزودن نظر