اخبار پزشکی - سه شنبه 97/01/07
۰۷ فروردین ۱۳۹۷

اخبار پزشکی - سه شنبه ۹۷/۰۱/۰۷


سرفصل خبرها:

 

اگر می‌خواهید دندان‌های خودتان را سالم نگه دارید، باید تحت هر شرایطی یک بار در روز از نخ‌دندان استفاده کنید. استفاده از نخ‌دندان مانع از تضعیف دندان‌ها می‌شود، چون به نقاطی از دهان دسترسی پیدا می‌کند که با کمک مسواک اصلا دسترس‌پذیر نیستند. اگر هنوز نمی‌دانید که چه‌طور از نخ‌دندان استفاده کنید، اصلا خجالت نکشید و از دندان‌پزشک در این مورد سوال کنید.

شاید شما هم یکی از افرادی باشید که گوشت یخ‌زده را درون بسته‌بندی پلاستیکی یا همراه با کیسه‌اش برای یخ‌زدایی داخل مایکروویو می‌گذارید. دلیل شما هم شاید این باشد که از منتقل شدن باکتری‌های گوشت به فضای مایکروفر جلوگیری کنید. با این‌حال، مضرات چنین کاری از فوایدش بیشتر است. ترکیبات شیمیایی نگهدارنده‌های پلاستیکی مختلف، در فرآیند یخ‌زدایی به خود گوشت منتقل می‌شوند و درنتیجه مواد غذایی شما را آلوده می‌کنند. 

واضح است که هرچه خانه بی‌نظم‌تر و آشفته‌تر باشد، میزان استرس و اضطراب هم در ما بیشتر می‌شود. همین مشکل هم به‌راحتی خواب شبانه را مختل می‌کند. به‌علاوه، وقتی که محیط زندگی درهم‌ریخته باشد، مغز نمی‌تواند به آرامش طبیعی برسد. دلیلش این است که درهم‌ریختگی و آشفتگی در محیط زندگی به مغز پیام می‌دهد که کارهایی ناتمام مانده‌اند. بنابراین، طبیعی است که اگر محیط زندگی آشفته باشد، نتوانیم به‌راحتی بخوابیم. 

اضافه کردن بادمجان به رژیم غذایی می‌تواند به کنترل کردن قند خون کمک کند. دلیل عمده‌اش این است که بادمجان، فیبر زیادی دارد و این فیبرها از قسمت‌های مختلف دستگاه گوارش عبور می‌کنند. فیبر درون بادمجان می‌تواند سرعت هضم و جذب قندها در بدن را کاهش بدهد و درنتیجه قند خون را پایین بیاورد. این روند جذب‌سازی کنترل‌شده، قند خون را پایدار نگه می‌دارد و مانع از افزایش یا اُفت ناگهانی قند خون می‌شود. 

اگر احساس می‌کنید که یکی از گوش‌های‌تان دیگر چیزی نمی‌شنود یا گوش‌تان دائما زنگ می‌زند و وزوز می‌کند، باید به پزشک مراجعه کنید. درواقع، فقط پزشک است که می‌تواند علائم شما را دقیقا بررسی کند و اگر وضعیت شما واقعا وخیم بود، هرچه زودتر شما را به متخصص مغز و اعصاب ارجاع بدهد. بنابراین، اگر با این حالت مواجه هستید، نباید آن را بی‌اهمیت تلقی کنید و مراجعه به پزشک را به تاخیر بیندازید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=14004

افزودن نظر