اخبار پزشکی - سه شنبه 96/12/15
۱۵ اسفند ۱۳۹۶

اخبار پزشکی - سه شنبه ۹۶/۱۲/۱۵


سرفصل خبرها:

 

مس یک ترکیب ضروری برای تشکیل کلاژن‌های پوست است. لازم به ذکر است هرچه میزان کلاژن پوست ما بیشتر باشد اثرات پیری دیر‌تر پدیدار می‌شوند و چین و چروک‌های روی پوست کمتر تشکیل می‌شوند. تحقیقات آزمایشگاهی بیانگر آن است که مس در بازسازی کلاژن‌های آسیب دیده بسیار موثر است و هم‌زمان باعث بهبود و ترمیم پوست در مقابل تاثیرات منفی نور خورشید  و به طور کلی جراحات پوستی خواهد شد.

انجام حرکات ورزشی و بدنی به متعادل ماندن میزان هورمون کورتیزول کمک می‌کند. بالا رفتن سطح کورتیزول با افزایش تولید سبوم رابطه مستقیم و تنگاتنگی دارد و نتیجه آن ایجاد آکنه و جوش روی پوست خواهد بود.  علاوه بر این، افزایش میزان کورتیزول باعث تجزیه و درهم شکستن کلاژن پوست‌تان هم می‌شود و همین دلیل روشنی برای ایجاد چین و چروک‌های روی پوست هم هست.

چون، قضاوت کسی که شما درخواستش را رد می¬کنید برایتان اهمیت دارد، گفتن "نه" برای شما، سخت است. بهتر است بدانید که اگر شما جملات را مودبانه و غیر تهاجمی بیان کنید، هیچ دلیلی ندارد که طرف مقابل از شما برداشت بدی کند. آرام و خونسرد باشید و به درستیِ کارتان اطمینان داشته باشید.

ابتدا اسپری تمیزکننده همه‌کاره را بر روی دیوار، کف و سقف ( اگر قابل شستشو است) اسپری کنید. سپس دوش آب داغ را باز کرده و حدود ۵ دقیقه اجازه دهید تا حمام کاملا بخار کند. شیر آب را ببندید و از حمام بیرون بروید؛ اجازه دهید ۲۰ دقیقه بخار آب با مایع شوینده ترکیب شود. سپس به کمک یک پارچه تمیز همه‌جا را پاک کنید. اگر هنوز لکی باقی مانده است از یک دستمال میکروفایبر خشک استفاده کنید.

روغن خراطین که در طب سنتی برخی به آن روغن کِرم سرخ هم می‌گویند، از نوعی کِرم به نام «ایزینیا فتیدا» استخراج می‌شود. پرورش این کِرم برای روغن‌کشی یا سایر مصارف داروسازی، بهداشتی یا استفاده برای غذای ماهی و دام، بسیار ساده است. 

دکتر مسعود مردانی، عضو کمیته کشوری آنفلوآنزا گفت: اگر هوا در روزهای آینده سرد شود ممکن است موج دوم و سوم آنفلوآنزا بروز کند و تا اردیبهشت ماه هم ادامه داشته باشد. بر این اساس توصیه می‌شود که در عید نوروز اگر واقعا دچار علائمی مانند مشکلات تنفسی، سرفه، عطسه، آبریزش بینی و گرفتگی بینی شدید، از بوسیدن، دست دادن و در آغوش کشیدن یکدیگر خودداری کنید و مرتبا دست‌های‌تان را با آب و صابون بشویید.

اگر شما به دنبال راه‌حلی برای جوان‌تر نشان دادن چهره و به طور کلی ظاهرتان هستید توصیه می‌کنیم تا با طراحی صحیح مدل ابروهای‌تان ظاهری جوان‌تر پیدا کنید. چشم‌های افتاده باعث پژمردگی چهره‌مان می‌شود و تنها با ایجاد کمی تغییر یا قوس دادن به ابرو، ظاهر چشم‌ها کاملا تغییر می‌کند. تاج ابرو مهم‌ترین قسمت آن است که در شکل ظاهری ابرو نقش بسیار موثری دارد. توجه داشته باشید بالا بردن مدل ابرو باید از تاج آن انجام شود و کم‌کم به قسمت انتهایی ابرو ختم شود. 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13959

افزودن نظر