5 اشتباه رایج در استفاده از مایکروفر
۰۷ فروردین ۱۳۹۷

۵ اشتباه رایج در استفاده از مایکروفر

شاید شما هم یکی از افرادی باشید که گوشت یخ‌زده را درون بسته‌بندی پلاستیکی یا همراه با کیسه‌اش برای یخ‌زدایی داخل مایکروویو می‌گذارید. دلیل شما هم شاید این باشد که از منتقل شدن باکتری‌های گوشت به فضای مایکروفر جلوگیری کنید. با این‌حال، مضرات چنین کاری از فوایدش بیشتر است. ترکیبات شیمیایی نگهدارنده‌های پلاستیکی مختلف، در فرآیند یخ‌زدایی به خود گوشت منتقل می‌شوند و درنتیجه مواد غذایی شما را آلوده می‌کنند.


۱. تخم‌مرغ آب‌پز را دوباره در مایکروویو گرم می‌کنید 


هرگز تحت هیچ شرایطی، تخم‌مرغ آب‌پزی که درون پوسته خودش قرار دارد را دوباره در مایکروویو گرم نکنید، زیرا انجام دادن چنین کاری به یک انفجار کوچک درون مایکروویو منجر می‌شود! این انفجار یا ترکیدن با صدای بلندی همراه است که تکه‌های تخم‌مرغ را متلاشی می‌کند و بوی بدی از تخم‌مرغ را به قسمت‌های مختلف مایکروویو منتقل می‌سازد. بنابراین، ابتدا پوست تخم‌مرغ را جدا کنید و بعد تخم‌مرغ را به‌آرامی گرم کنید. 


۲. ظرف‌های پلاستیکی را درون مایکروویو می‌گذارید 


شما اجازه ندارید که هیچ ظرفی را درون مایکروویو بگذارید، مگر این‌که ظرف مورد نظر واقعا قابلیت قرار گرفتن در مایکروویو را داشته باشد. این قابلیت نیز همیشه روی ظرف درج می‌شود. توجه داشته باشید که بسیاری از ظرف‌های پلاستیکی که برای ذخیره‌سازی یا نگهداری مواد غذایی استفاده می‌شوند، حاوی ترکیبات شیمیایی مانند BPA هستند. 
بعضی از مطالعات نشان داده‌اند که این ترکیبات شیمیایی می‌توانند با ابتلا به بیماری‌های مختلف مانند بیماری‌های قلبی، بیماری دیابت و حتی ناباروری مرتبط باشند. این ترکیبات مضر می‌توانند در طول فرآیند پخت‌وپز غذا نیز به مواد غذایی منتقل شوند. 


۳. گوشت یخ‌زده را در بسته‌بندی خودش برای یخ‌زدایی درون مایکروویو می‌گذارید 


شاید شما هم یکی از افرادی باشید که گوشت یخ‌زده را درون بسته‌بندی پلاستیکی یا همراه با کیسه‌اش برای یخ‌زدایی داخل مایکروویو می‌گذارید. دلیل شما هم شاید این باشد که از منتقل شدن باکتری‌های گوشت به فضای مایکروفر جلوگیری کنید. با این‌ حال، مضرات چنین کاری از فوایدش بیشتر است. ترکیبات شیمیایی نگهدارنده‌های پلاستیکی مختلف، در فرآیند یخ‌زدایی به خود گوشت منتقل می‌شوند و درنتیجه مواد غذایی شما را آلوده می‌کنند. 


۴. از مایکروویو برای ترکیبات غیرغذایی استفاده می‌کنید 


خشک کردن جوراب‌ها یا دستکش‌های نم‌دار در مایکروویو اصلا کار درستی نیست. حتی اشیای غیرغذایی‌ای که ظاهرا سالم و بی‌خطر به نظر می‌رسند هم در صورت قرار گرفتن درون مایکروویو می‌توانند باعث آتش‌سوزی شوند. درواقع، بسیاری از اشیا دارای مواد قابل اشتعال یا فلزاتی هستند که می‌توانند سریعا در مایکروویو جرقه‌های آتش ایجاد کنند. 


۵. درون مایکروویو را هرگز تمیز نمی‌کنید 


حتی اگر مایکروویو شما کاملا تمیز به نظر می‌رسد یا فکر می‌کنید که تمیز است، باز هم باید تمیز کردن مایکروویو را به‌طور منظم جدی بگیرید. درواقع، تمیز کردن بیرون و درون مایکروویو به‌طور منظم برای حفظ سلامتی خودتان و همچنین حفظ کارکرد سالم دستگاه ضروری است. این کار، باکتری‌های مخربی که از گوشت‌های خام یا ماهی درون مایکروویو باقی مانده‌اند را از بین می‌برد و همچنین ترکیبات بوی‌زایی که درون مایکروویو مانده‌اند را نابود می‌کند. 


۶. ظرف غذا را با پوشش پلاستیکی درون مایکروویو می‌گذارید

 
پوشاندن ظرف‌های غذا با پلاستیک‌های مناسب، ایده خوبی برای محافظت از سلامت غذاها است. با این‌حال، هیچ ظرف غذایی نباید همراه با پوشش پلاستیکی خودش درون مایکروویو قرار بگیرد. برای این‌که بتوانید غذاها را به‌درستی در مایکروفر گرم کنید، باید ظرف‌های مناسب برای این کار را خریداری کنید. 
 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13957

افزودن نظر