اخبار پزشکی - دوشنبه 96/12/14
۱۴ اسفند ۱۳۹۶

اخبار پزشکی - دوشنبه ۹۶/۱۲/۱۴


سرفصل خبرها:

 

عصاره یا روغن آویشن که از برگ‌های این گیاه گرفته می‌شود، عمدتا به‌عنوان یکی از درمان‌های طبیعی سرفه مورد استفاده قرار می‌گیرد. یکی از مطالعات در همین زمینه نشان می‌دهد که ترکیب کردن برگ‌های آویشن و پیچک با همدیگر، به تسکین سرفه و همچنین کاهش دیگر علائم بیماری در برونشیت حاد نیز کمک می‌کند. پس دفعه بعدی که با سرفه یا گلودرد مواجه شدید،‌ حتما چای آویشن تهیه کنید و بنوشید. 

بارداری، بهانه کاملا موجهی برای استراحت کردن در طول سفر و دور ماندن از ریسک‌های غیرضروری است. شما در طول روز باید چندین نوبت استراحت برای خودتان در نظر بگیرید و در این نوبت‌ها طوری دراز بکشید که پاهای‌تان بالاتر از سطح بدن‌تان قرار بگیرند. اگر احساس خستگی کردید و به استراحت نیاز داشتید، هرگز نباید از همسفران‌تان خجالت بکشید یا این حالت را از آن‌ها پنهان کنید. 

یکی از علائم ابتلا به سرطان مغز، داشتن لکنت زبان است. به‌گفته متخصصان، داشتن مشکلات زبانی مانند لکنت زبان، اختلال در نامیدن اشیا یا درک کردن آن‌چه دیگران می‌گویند، از علائم کلیدی وجود تومور در لوب‌های پیشانی یا تمپورال است. این بخش‌های از مغز با عملکرد حرکتی گفتار و درک زبان مرتبط هستند.

هر غذایی که از شیر به‌عنوان ترکیب اصلی در آن استفاده شده باشد، مانند سوپ‌های خامه‌ای یا حتی ماکارونی و پنیر، برای آماده‌سازی در زودپز مناسب نیست. حرارت بالا می‌تواند شیر را به حالت دلمه دربیاورد که قطعا برای هیچ فردی اشتهاآور نخواهد بود. پس اگر قصد داشتید که غذاهای خامه‌ای و حاوی ترکیبات لبنی تهیه کنید، از وسیله‌ای مانند زودپز کمک نگیرید. 

هتل‌ها همگی لیوان‌های آب درون اتاق‌ها را می‌شویند و تمیز می‌کنند، اما این کار را بسته به کیفیت‌شان انجام می‌دهند. با این‌حال، بهتر است که قبل از برداشتن لیوان‌های درون اتاق و نوشیدن آب با استفاده از آن‌ها، حتما این لیوان‌ها را حدود یک دقیقه زیر آب داغ بشویید تا میکروب‌ها و باکتری‌های باقی‌مانده نیز از بین بروند. 

سمنو، از گندم تهیه می‌شود و نماد شیرینی و برکت در سفره هفت سین است. سنجد در هفت‌سین، نمادی از محبت و نوع دوستی به حساب می‌آید زیرا این میوه، میوه درخت عشق است. سیب، نشانه سلامتی است و بهتر است که به تعداد اعضای خانواده در سفره هفت سين قرار بگیرد. سیب می‌تواند نشان‌دهنده عشق به افراد خانواده هم باشد. سیب به عنوان نماد زایش هم در سفره هفت‌سین محسوب می‌شود. 

به منظور خلاصی از بوی غذاهای داخل یخچال، یک عدد زغال چوب را داخل یک جوراب تمیز زنانه قرار دهید سر آن را گره بزنید و آن را در انتهای یخچال بگذارید. اثر این کار ممکن است بسته به میزان استفاده شما از یخچال یا سایز یخچال‌تان، یک یا دوماه باشد. پس از این مدت زغال را تعویض کنید.

برای داشتن پوستی زیبا و شاداب در دهه سی سالگی، از کرم‌های ضد پیری استفاده کنید، این دسته از محصولات به دلیل ترکیبات خاص خود از ایجاد چین و چروک‌ها و خطوط ریز روی صورت پیشگیری خواهند کرد. 
 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13954

افزودن نظر