5 راه‌ موثر برای حفظ جوانی و زیبایی پوست
۱۵ اسفند ۱۳۹۶

۵ راه‌ موثر برای حفظ جوانی و زیبایی پوست

اگر شما به دنبال راه‌حلی برای جوان‌تر نشان دادن چهره و به طور کلی ظاهرتان هستید توصیه می‌کنیم تا با طراحی صحیح مدل ابروهای‌تان ظاهری جوان‌تر پیدا کنید. چشم‌های افتاده باعث پژمردگی چهره‌مان می‌شود و تنها با ایجاد کمی تغییر یا قوس دادن به ابرو، ظاهر چشم‌ها کاملا تغییر می‌کند. تاج ابرو مهم‌ترین قسمت آن است که در شکل ظاهری ابرو نقش بسیار موثری دارد. توجه داشته باشید بالا بردن مدل ابرو باید از تاج آن انجام شود و کم‌کم به قسمت انتهایی ابرو ختم شود.


ممکن است پرسش این سوال برای خیلی از ما مطرح باشد که برای جوان ماندن چه کارهای مثبتی می‌توانیم انجام دهیم. به طور کلی پیشگیری بسیار ساده‌تر از درمان است و این موضوع تنها شامل حفظ سلامت اعضا داخلی بدن‌مان نمی‌شود و در حقیقت توصیه بسیار مناسبی برای حفظ زیبایی و جوانی پوست‌مان هم خواهد بود. در ادامه مطلب امروز با چند توصیه موثر برای جوان ماندن و حفظ بهتر ظاهرمان آشنا خواهید شد.


۱- مرطوب کردن گردن خود را فراموش نکنید


با افزایش سن، پوست گردن انعطاف‌پذیری و قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و خوب است بدانید پوست گردن خیلی سریع‌تر از سایر نقاط بدن ظاهری پیر و چروکیده پیدا می‌کند و برای مراقبت و کمتر شدن این آسیب‌ دیدگی ناخوشایند پوستی، شما باید سعی و دقت بیشتری به خرج دهید. در حقیقت، میزان مراقبت لازم برای حفظ سلامت پوست گردن به هیچ عنوان کمتر از پوست صورت نیست. برای حفظ زیبایی و جوانی پوست گردن کافی است تا هر روز، صبح و شب پوست این ناحیه از بدن را به طور کامل مرطوب کنید و هفته‌ای یک یا دو مرتبه آن را به آرامی لایه‌برداری یا اسکراب کنید و هر روز کرم‌ ضد‌آفتاب به آن بزنید. 


۲- آیا مدل یا حالت ابروها باعث جوان‌تر نشان دادن چهره‌مان می‌شود؟


اگر شما به دنبال راه‌حلی برای جوان‌تر نشان دادن چهره و به طور کلی ظاهرتان هستید توصیه می‌کنیم به یک متخصص حرفه‌ای زیبایی مراجعه کنید تا با طراحی صحیح مدل ابروهای‌تان ظاهری جوان‌تر پیدا کنید. چشم‌های افتاده باعث پژمردگی چهره‌مان می‌شود و تنها با ایجاد کمی تغییر یا قوس دادن به ابرو، ظاهر چشم‌ها کاملا تغییر می‌کند. تاج ابرو مهم‌ترین قسمت آن است که در شکل ظاهری ابرو نقش بسیار موثری دارد. توجه داشته باشید بالا بردن مدل ابرو باید از تاج آن انجام شود و کم‌کم به قسمت انتهایی ابرو ختم شود. 


۳- برای داشتن چهره جوان از براق‌کننده‌ها پرهیز کنید


استفاده از یک سایه چشم براق و خیره‌کننده با رنگ‌های روشن باعث بیشتر دیده شدن چین و چروک‌ها و در نتیجه پیر نشان دادن چهره‌تان می‌شود. مطمئن باشید استفاده از این محصولات به هیچ عنوان برای افرادی که پوست و یا پلک‌شان دچار خطوط ریز و با منافذ باز شده است توصیه نمی‌شود. برای جایگزین می‌توانید از ترکیب سایه‌های تیره همراه با رنگ‌های روشن‌تر طبیعی استفاده کنید. توصیه می‌کنیم از خط چشم‌های مایع استفاده نکنید تا خطوط روی پلک و اطراف آن را بیشتر نمایان کند. برای جایگزین می‌توانید از مداد چشم نرم استفاده کنید.


۴- از کرم پودرهای سبک استفاده کنید


استفاده از کرم‌ پودرهای سنگین باعث بیشتر دیده شدن خطوط و منافذ باز شده روی پوست‌ صورت‌تان می‌شود. با بالا رفتن سن باید از یک کرم‌پودر مرطوب‌کننده خوب و سبک استفاده کنید. سعی کنید از پوشاننده‌های پودری استفاده نکنید. استفاده از یک رنگ ملایم و شبیه به پوست خودتان بهترین گزینه خواهد بود. صرف نظر از کرم‌پودر، توصیه می‌کنیم قبل از استفاده از آن از یک پرایمر (پایه آرایش) برای زیر‌سازی پوست‌تان استفاده کنید تا با یکدست کردن پوست، کرم‌پودر خیلی بهتر روی پوست‌تان بنشیند.


۵- حتما هر روز از یک کرم‌ ضد‌آفتاب حاوی SPF استفاده کنید


حتی اگر هوا مرطوب، بارانی و سرد هم بود، برای جوان ماندن پوست‌تان به هیچ عنوان استفاده از کرم ضدآفتاب را فراموش نکنید. برای حفظ جوانی پوست‌تان استفاده از یک کرم ضد آفتاب مرغوب که حاوی SPF است یک اجبار محسوب می‌شود. به خاطر داشته باشید آسیب‌های ناشی از تشعشعات خورشیدی تنها محدود به مشکلات و آسیب‌های پوستی نمی‌شود و متاسفانه در موارد نه چندان کمی امکان ابتلا به سرطان پوست هم وجود خواهد داشت. سعی کنید از کرم ضد آفتابی استفاده کنید که حداقل حاوی SPF۳۰ باشند. لازم نیست پول زیادی خرج کنید و از کرم‌هایی استفاده کنید که حاوی SPF۵۰ بیشتر هستند. تنها نشانه‌های اندکی از تاثیر بیشتر این نوع کرم‌ها در دسترس است و برای جوان ماندن پوست‌تان، کرم‌های ضد‌آفتاب SPF۳۰ کافی هستند. 
 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13948

افزودن نظر