اخبار پزشکی - دوشنبه 97/01/06
۰۶ فروردین ۱۳۹۷

اخبار پزشکی - دوشنبه ۹۷/۰۱/۰۶


سرفصل خبرها: 

 

 استفاده از مواد غذایی پُرکالری را در مهمانی محدود کنید. مطالعات نشان داده‌اند که وقتی ما در مقابل مواد غذایی متنوع و دارای طعم‌ها، بوها، بافت‌ها و رنگ‌های مختلف قرار می‌گیریم،‌ اساسا دچار گرسنگی کاذب می‌شویم و بیشتر از حد مورد نیاز غذا می‌خوریم.

 

یکی از کارهایی که باید در تعطیلات سال نو جدی بگیرید، پیاده‌روی است. این پیاده‌روی‌ها می‌توانند همراه با دوستان یا اعضای خانواده هم باشند. پیاده‌روی علاوه بر این‌که کالری‌های مازاد را می‌سوزاند، افراد را حداقل برای مدتی از غذاها دور می‌کند. افرادی که در تعطیلات سال نو بیش از حد بی‌تحرک می‌مانند، بهتر است که از این جلسات پیاده‌روی برای جلوگیری از افزایش وزن کمک بگیرند. 

 

مطالعات علمی نشان داده‌اند که سفر می‌تواند به شیوه‌های عجیب و مختلفی بر شخصیت ما تاثیر مثبت بگذارد. برای مثال، سفرهای طولانی می‌توانند آمادگی ما برای مواجهه با تجربه‌های جدید را تقویت کنند، قابلیت‌های سازگاری و همدردی را در ما عمیق‌تر کنند و حتی در ثبات عاطفی ما هم نقش مثبتی داشته باشند. نیروهای پشت این تغییرات هم عمدتا تجربه‌ها و تعامل‌هایی هستند که در طول سفر از طریق برقراری ارتباط با انسان‌های دیگر شکل می‌گیرند. 

سفرهای هوایی طولانی در سه‌ماهه سوم بارداری می‌توانند خطر شکل‌گیری لخته خون و وریدهای واریسی را بیشتر کنند. پس اگر مجبور به انجام دادن چنین سفرهایی هستید، حتما از وسیله‌های کمکی استفاده کنید تا گردش خون در بدن‌تان وضعیت مطلوب را داشته باشد. 

سفر، فرصت بی‌نظیری برای تجربه‌های جدید در رستوران‌های جدید و حتی محلی است، اما تحت هر شرایطی باید گزینه‌های غذایی سالم و ساده در دسترس شما قرار داشته باشند. پس هتل‌هایی که اتاق دارای یخچال (و حتی دارای آشپزخانه) در اختیار شما قرار می‌دهند، از این نظر واقعا اهمیت و اولویت بیشتری دارند. اگر به مواد غذایی و نوشیدنی‌های درون یخچال هتل نیاز ندارید، قبل از ورود به اتاق خودتان از مسئولان هتل بخواهید که این خوراکی‌ها را از یخچال خارج کنند. 
 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13943

افزودن نظر