اخبار پزشکی - یکشنبه 97/01/05
۰۵ فروردین ۱۳۹۷

اخبار پزشکی - یکشنبه ۹۷/۰۱/۰۵


سرفصل خبرها: 

 

زنان بارداری که در سه‌ماهه دوم بارداری قصد دارند سفرهای طولانی با هواپیما داشته باشند، باید مقدار زیادی آب بنوشند تا تعادل آب را در بدن خودشان حفظ کنند. همچنین راه رفتن در راهرو هواپیما و انجام دادن حرکات ساده کششی، گردش خون را در بدن آنان بهتر می‌کند و شانس به‌وجود آمدن گرفتگی یا تورم را در بدن‌شان کاهش می‌دهد. در ضمن، زنان باردار باید در سفرهای هوایی و هر نوع سفر دیگری، لباس‌های کاملا راحت و انعطاف‌پذیر بپوشند.

 

اگر می‌خواهید از دستگاه گریل یا وسیله‌های دیگر برای تهیه غذا استفاده کنید، حتما این وسایل را به بیرون از خانه منتقل کنید. همچنین خودرو را برای مدت طولانی در پارکینگ روشن نگذارید. آتش‌سوزی‌های ناشی از سهل‌انگاری نیز از دیگر مشکلات رایج در دوران تعطیلات هستند. پس هرگز در نقاط غیرمجاز آتش روشن نکنید و هیچ وقت هم آتش را به‌صورت روشن رها نکنید. 

 

اگر می‌خواهید از بیمار نشدن خود در صورت استفاده از دستشویی‌های بین‌راهی مطمئن شوید، می‌توانید از شلنگ‌های دستشویی که روی زمین افتاده‌اند یا حتی آویزان هستند، استفاده نکنید. با عدم استفاده از این شلنگ‌ها، دیگر نیازی به دست زدن به شیرهای احتمالا آلوده آب هم ایجاد نمی‌شود. به جای استفاده از این شلنگ‌ها، می‌توانید یک بطری کوچک آب تمیز با خودتان به دستشویی ببرید و برای شستشو از آن استفاده بکنید.

 

شما می‌توانید دیافراگم یا کلاهک رحم را در هر زمانی، از لحظاتی پیش از رابطه جنسی تا ۶ ساعت پیش از آن، در محل مورد نظر قرار بدهید. اگر به بیماری‌های خاصی مانند سرطان پستان مبتلا باشید،‌ این گزینه‌ها واقعا برای شما عالی هستند، چون استفاده از شیوه‌های هورمونی در صورت مبتلا بودن به این بیماری‌ها واقعا ناایمن است.

 

مطالعات ثابت کرده‌اند که رژیم غذایی کم چربی و پر کربوهیدرات که حاوی حبوبات تصفیه شده و شکر هستند، برای سلامتی مضرند. به علاوه، مشخص شده است که یک رژیم غذایی با کربوهیدرات کم که به طور خاص بر سالم‌ترین چربی‌ها تأکید می‌کند و شامل مقادیر متوسط کربوهیدرات‌های با کیفیت است، بهترین انتخاب نیست. تحقیقات زیادی نشان می‌دهند که رژیم‌های مدیترانه‌ای و گیاه‌خواری که هر دو حاوی مقادیر زیادی کربوهیدرات هستند برای سلامت قلب و حفظ وزن مفیداند.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13942

افزودن نظر