10 راه فوری برای تمیز کردن یخچال
۱۴ اسفند ۱۳۹۶

۱۰ راه فوری برای تمیز کردن یخچال

به منظور خلاصی از بوی غذاهای داخل یخچال، یک عدد زغال چوب را داخل یک جوراب تمیز زنانه قرار دهید سر آن را گره بزنید و آن را در انتهای یخچال بگذارید. اثر این کار ممکن است بسته به میزان استفاده شما از یخچال یا سایز یخچال‌تان، یک یا دوماه باشد. پس از این مدت زغال را تعویض کنید.


نگران نباشید. تمیز کردن یخچال و تمیز نگه داشتن آن، کار سختی نیست اگر، به راهکارهای زیر توجه کنید:
۱. با ریختن ۱ فنجان آمونیاک روشن، نصف فنجان سرکه و یک چهارم فنجان جوش شیرین در یک پارچ آب داغ، یک مایع شوینده خانگی همه‌کاره تهیه کنید. می‌توانید این مایع را در بطری آب‌پاش بریزید یا از اسفنج و کاسه استفاده کنید. این فرمول نیازی به آبکشی و شستشو دوباره ندارد و از تشکیل قارچ و کپک جلوگیری می‌کند. تمام سطح داخلی یخچال را با این مایع تمیز کنید حتی جامیوه‌ای‌ها و کشوها را.
۲. برای اینکه بالای یخچال چربی به خود نگیرد، پس از تمیز کردن آن، چند قطره جلادهنده بر روی تمام سطح بمالید.
۳. برای از بین بردن لکه‌های سخت و قدیمی از خمیر دندان استفاده کنید. زیرا هم خاصیت لکه‌بری ملایمی دارد و هم بوی مطبوعی دارد.
۴. به منظور تمیز کردن گرد و خاک جمع شده زیر یخچال، یک سیخ یا چوب باریک را با ساق‌شلواری بپوشانید و زیر یخچال حرکت دهید. همچنین اگر محفظه آبی در زیر یخچال قرار دارد، آن را درآورده و تخلیه کنید زیرا ممکن است منشأ بوی بد باشد.
۵. به منظور خلاصی از بوی غذاهای داخل یخچال، یک عدد زغال چوب را داخل یک جوراب تمیز زنانه قرار دهید سر آن را گره بزنید و آن را در انتهای یخچال بگذارید. اثر این کار ممکن است بسته به میزان استفاده شما از یخچال یا سایز یخچال‌تان، یک یا دوماه باشد. پس از این مدت زغال را تعویض کنید.
۶. اگر برای از بین بردن بوی بد داخل یخچال عجله دارید، چند قطره عصاره وانیل یا عصاره پرتقال را بر روی گلوله پنبه‌ای بپاشید و در یخچال قرار دهید.
۷. جهت کم کردن بوهای پایدار مانند سبزیجات، یک پاکت قوه‌ای که در آجیل فروشی‌ها از آن استفاده می‌شود را مچاله کرده و دو روز داخل کشو سبزیجات قرار دهید. کاغذ بو را به خود جذب خواهد کرد.
۸. عایق‌بندی درب یخچال را با دقت چک کنید. برای این کار، شب، یک چراغ قوه روشن را داخل یخچال قرار دهید و در را ببندید، چراغ‌های آشپزخانه را خاموش کنید، اگر نوری از کناره‌های در خارج نشود یعنی عایق‌بندی مشکلی ندارد. 
۹. اگر معمولا یخچال‌تان پُر نیست، همیشه یک بطری آب در داخل یخچال نگه دارید زیرا به خنک‌تر شدن محیط داخل آن و کارکرد بهتر آن کمک می‌کند.
۱۰. یخچال‌تان را در دمای ۳ درجه سانتی‌گراد نگه دارید.
 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13936

افزودن نظر