اخبار پزشکی - یکشنبه 96/12/13
۱۳ اسفند ۱۳۹۶

اخبار پزشکی - یکشنبه ۹۶/۱۲/۱۳


سرفصل خبرها: 

 

هم چسب و هم حلقه ضدبارداری، شیوه‌های کنترل بارداری‌ای هستند که همه مزایای قرص‌های ترکیبی را دارند. به‌علاوه، حلقه ضدبارداری می‌تواند به‌طور مداوم استفاده شود تا دوره‌های قاعدگی را به تعویق بیندازد. این دو شیوه نیز مانند قرص‌های ضدبارداری در ۹۱ درصد از موارد موثر هستند و اگر دقیقا طبق دستورالعمل به‌کار گرفته شوند، حتی می‌توانند اثربخشی بیشتری هم داشته باشند.

هنگامی که از شما درخواست خدماتی می­کنند که شما مایل به انجام آن نیستید، فورا پاسخ ندهید. در بیشتر مواقع، به شخص مورد نظر بگویید که بعدا به شما دوباره یادآوری کند یا بگویید که به زمان بیشتری برای پاسخ دادن نیاز دارید. این کار چند فایده دارد، مثلا به شما این امکان را می­دهد که بر هیجاناتی که  موقع "نه" گفتن بطور ناگهانی، روی خواهد داد فائق بیایید.

دکتر زهرا عبداللهی، مدیرکل دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت اعلام کرد: تاکنون اقداماتی برای کاهش قند در نوشابه‌های گازدار انجام شده و میزان آن نیز کاهش پیدا کرده است. این بازنگری استاندارد در آبمیوه‌ها، نوشیدنی‌های میوه‌ای و هر نوشیدنی که قند افزوده دارد، انجام شده و صنایع موظف هستند بر اساس استانداردهای جدید، میزان قند را در انواع نوشیدنی‌ها و نوشابه‌ها کاهش دهند.

دارچین می‌تواند برای زیبایی شما خواص جادویی داشته باشد. مصرف دارچین باعث حجم‌دهی دوباره پوست می‌شود و در کم‌رنگ شدن و رفع چین و چروک‌های روی پوست موثر خواهد بود . علاوه بر این، مصرف دارچین باعث تحریک رگ‌های خونی و خون‌رسانی کامل به سطح پوست بدن‌تان می‌شود. برای تهیه اکسیر جوانی با دارچین، کافی است تا مقداری پودر دارچین یا روغن عصاره‌ای آن را با ۲ قاشق‌ غذا‌خوری روغن زیتون یا وازلین مخلوط کنید و روی پوست‌ صورت خود ماساژ دهید.

اگر آقایان می­خواهند، پوستی تمیز، مرتب و بدون چین و چروک داشته باشند، باید یک اصلاح ملایم و نرم انجام دهند. به این منظور، استفاده از محصولات پاک­کننده پوست را محدود کنید و ترجیحا از محصولاتی که در آنها صابون به کار نرفته‌است استفاده کنید.

آیا تا به حال توجه کرده‌اید بعد از هر نوبت رنگ‌کردن موهای‌تان پوست سرتان دچار خارش آزار دهنده‌ای می‌شود؟ این موضوع نشانه بارزی از وجود حساسیت پوستی به نوع رنگی است که از آن استفاده می‌کنید. خوشبختانه، این نوع خارش خود به خود از بین خواهد رفت و تنها نکته‌ای که باید در نظر داشته باشید عدم استفاده از همان نوع رنگی است که دفعه قبلی باعث ایجاد خارش در پوست‌ سرتان شده بود و اگر باز هم مشکلات برطرف نشد توصیه می‌شود به یک متخصص پوست و مو مراجعه کنید.

طب­ سوزنی چینی، می­تواند برای مبارزه با استرس یا فشار عصبی به کار رود. علم پزشکی چینی، استرس را به عنوان یک علامت، که نشاندهنده مسدود شدن یک منفذ انرژی است در نظر می­گیرد. بعد از انجام بررسی­های اولیه، متخصص طب سوزنی، مبدا و خاستگاه استرس را تشخیص می­دهد. سپس تعداد جلسات انجام طب­سوزنی و نقاط انرژی که باید مورد درمان قرار گیرند معین می­شوند تا دوباره جریان انرژی در بدن به چرخش درآید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13929

افزودن نظر