3 مورد از کاربردهای رایج طب سوزنی چینی
۱۳ اسفند ۱۳۹۶

۳ مورد از کاربردهای رایج طب سوزنی چینی

طب سوزنی چینی، می‌تواند برای مبارزه با استرس یا فشار عصبی به کار رود. علم پزشکی چینی، استرس را به عنوان یک علامت، که نشان‌دهنده مسدود شدن یک منفذ انرژی است در نظر می‌گیرد. بعد از انجام بررسی‌های اولیه، متخصص طب سوزنی، مبدا و خاستگاه استرس را تشخیص می‌دهد. سپس تعداد جلسات انجام طب‌سوزنی و نقاط انرژی که باید مورد درمان قرار گیرند معین می‌شوند تا دوباره جریان انرژی در بدن به چرخش درآید.


در علم پزشکی چینی، موجود زنده، به‌ عنوان ترکیبی از ماده و انرژی در نظر گرفته می‌شود. انرژی در کل بدن می‌چرخد و گاهی نیز در نقاط خاصی متراکم می‌شود. طب سوزنی چینی یک روش درمانی است که با فرو کردن تعدادی سوزن در نقاط خاص بدن از نظر انرژی، بیماری‌ها را درمان می‌کند و با متوازن کردن انرژی، دردها، ناراحتی‌ها و بیماری‌های روزانه را تسکین داده و درمان می‌نماید.


۱. طب سوزنی چینی، برای رفع استرس


طب سوزنی چینی، می‌تواند برای مبارزه با استرس یا فشار عصبی نیز به کار رود. علم پزشکی چینی، استرس را به عنوان یک علامت، که نشان‌دهنده مسدود شدن یک منفذ انرژی است در نظر می‌گیرد. درواقع مسیر انرژی‌های در حال چرخش در بدن، به نوعی مسدود شده است و بدن در مقابل این انسداد، با علائم استرس و یا عوامل بیماری‌زا، واکنش نشان می‌دهد. بعد از انجام بررسی‌های اولیه، متخصص طب سوزنی، مبدا و خاستگاه استرس را تشخیص می‌دهد. سپس تعداد جلسات انجام طب سوزنی و نقاط انرژی که باید مورد درمان قرار گیرند معین می‌شوند تا دوباره جریان انرژی در بدن به چرخش درآید.


۲. طب سوزنی چینی، برای تسکین کمردرد


کارایی طب سوزنی برای تسکین کمردرد، به اثبات رسیده است. این روش درمان، باعث کاهش درد می‌شود و یک روش درمانی، جایگزین استفاده از مسکن‌ها و بی‌حس‌کننده‌های سنتی است. بعد از حدود ۱۰ جلسه انجام طب سوزنی، دردهای ناحیه کمر، به مقدار قابل توجهی، کاهش می‌یابند.


۳. طب سوزنی چینی، برای درمان بی‌خوابی


مشکلات بی‌خوابی نیز به همین ترتیب به کمک طب سوزنی، قابل بهبود است. مثلا، از نظر علم پزشکی چینی، بیدار شدن در صبح خیلی زود، یعنی حدود ساعت ۳ تا ۴ صبح، به مشکلات مربوط به انرژی در کیسه صفرا در کبد، نسبت داده می‌شود و با گذراندن تعدادی جلسات درمان با طب سوزنی، دوباره جریان انرژی در بدن به چرخش درمی‌آید و مشکل بی‌خوابی برطرف می‌شود. ولی مشکلات خواب نیمروزی یا همان چرت زدن، دلایل مختلفی دارند و روش‌های درمانی با طب سوزنی برای افراد مختلف متفاوت است. 
 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13923

افزودن نظر