اخبار پزشکی - پنجشنبه 96/12/10
۱۰ اسفند ۱۳۹۶

اخبار پزشکی - پنجشنبه ۹۶/۱۲/۱۰


سرفصل خبرها:

 

هویج مملو از بِتاکاروتن است که برای افزایش میزان ترشح شیر‌ گزینه بسیار مناسبی است. علاوه بر این، هویج منبع سالم و مفیدی برای دریافت کربوهیدرات هم هست. پس اگر بعد از زایمان دچار اضافه وزن شده‌اید، هویج می‌تواند علاوه بر افزایش شیر به لاغری و تناسب اندام‌تان هم کمک کند. برای سهولت کار، چند عدد هویج را پوست بگیرید و حلقه‌حلقه برش بزنید و در یک ظرف در بسته درون یخچال نگهداری کنید تا هر زمان احساس گرسنگی کردید از آن میل کنید.

رابطه جنسی می‌تواند میزان اندورفین و دیگر هورمون‌های تقویت‌کننده خلق‌وخو را در بدن افزایش بدهد و استرس را از همین طریق کمتر کند. درواقع، رابطه جنسی به‌عنوان نوعی فعالیت ورزشی، این توانایی را دارد که آرامش ایجاد کند. علاوه بر این‌ها، محققان اسکاتلندی متوجه شده‌اند که فعالیت جنسی مطلوب مانع از افزایش فشار خون در موقعیت‌های استرس‌زا می‌شود. 

علاوه بر مواد شوینده، استفاده زیاد از آب نیز چربی‌های سطح پوست را از بین می‌برد و نفوذپذیری پوست را بیشتر می‌کند؛ بنابراین برای پیشگیری از بروز این گونه عوارض بهتر است در هنگام استفاده از شوینده‌ها، از دستکش استفاده کرد. البته باید توجه داشته باشید که برای طولانی مدت از دستکش‌های پلاستیکی استفاده نکنید، زیرا مواد تشکیل دهنده دستکش می‌تواند برای پوست حساسیت ایجاد کند. بنابراین افرادی که مجبورند طولانی مدت نظافت کنند، بهتر است در زیر دستکش‌های پلاستیکی، یک دستکش نخی نیز بپوشند.

یکی از بهترین موارد مصرف بهینه آرام‌پز استفاده از آن در پخت انواع مختلف شیرینی‌ها، به خصوص شیرینی‌هایی مثل بر‌اونی یا کیک خیس است. برای تهیه یک براونی خوشمزه کافی است تا مطابق با دستور آن تمامی مواد را در آرام‌پز بریزید و روی حرارت کم برای مدت زمان ۳ ساعت بپزید.

ویتامینD به مقدار کم از طریق آفتاب به بدن جذب می‌شود و میزان آن خیلی قابل توجه نیست، ساخت ویتامینD بیشتر از طریق خوراکی‌هایی نظیر فرآورده‌های گوشتی ایجاد می‌شود. افرادی که گیاهخوار هستند نیز به کمبود ویتامینD دچار می‌شوند که می‌بایست از مکمل استفاده کنند. در کشور ما کمبود ویتامینD در میان مردم به خصوص در زنان بسیار شایع است که لازم است که این کمبود با اصلاح رژیم های غذایی و مصرف مکمل جبران شود.
 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13903

افزودن نظر