اخبار پزشکی - سه شنبه 96/12/08
۰۸ اسفند ۱۳۹۶

اخبار پزشکی - سه شنبه ۹۶/۱۲/۰۸


سرفصل خبرها:

 

یکی از درمان‌های موثر زیبایی، استفاده از مخلوط لیمو و شکر است که یک اسکراب عالی برای پوست شما خواهد بود. به این منظور، نصف یک لیمو را آب بگیرید و با نصف فنجان شکر مخلوط کنید. سپس مخلوط را هم زده و به آن ۲ قاشق غذا‌خوری روغن زیتون اضافه کنید. مجددا تمامی مواد را هم بزنید و به مدت ۵ دقیقه به شکل‌دایره‌وار روی پوست‌ خود ماساژ دهید. ماسک را با آب سرد آبکشی کنید. 

برای تمیز کردن سطوح بالایی کابینت‌ها و داخل یخچال استفاده از جوش‌شیرین می‌تواند بهترین راه‌کار باشد. علاوه بر قدرت پاک‌کنندگی، این ماده قادر است تا بوی نامطبوع درون یخچال را هم از بین ببرد. لازم است بدانید، جوش‌شیرین یک پاک‌کننده عالی برای سینک استیل و ملزومات کنار آن است و برای استفاده از آن کافی است تا محلول آب و جوش‌شیرین را به اِسکاچ و یا یک اسفنج پاک کننده بزنید و روی سطح مورد نظرتان بمالید.

 

معمولا توصیه می¬شود که مدت خواب بعدازظهر، از پانزده تا بیست دقیقه تجاوز نکند. این مدت، فرصت کافی برای استراحت به بدن می¬دهد و همراه با خوابی سبک و آرام است که باعث می¬شود به خوبی انرژی از دست رفته جبران شود؛ بدون آنکه به خوابی عمیق بروید که بیرون آمدن از آن کار سختی خواهد بود. در این مدت ضربان قلب و تعداد تنفس¬ها کاهش می¬یابند و درعوض، شرایط روحی، کارکرد مغز و توانایی تمرکز بهبود می¬¬یابند.

افسردگی، تعادل شیمیایی مغز را تغییر می‌دهد. به همین دلیل است که افراد مبتلا به افسردگی، انرژی شدیدا کمی حتی برای پرداختن به فعالیت‌ها و تفریحات مورد علاقه‌شان دارند. همچنین، احساس درماندگی و عجیب‌جویی درونی در افراد مبتلا به افسردگی شدید است و همین وضعیت می‌تواند فرد مبتلا به افسردگی را از رسیدگی به کارهای روزانه‌اش بازدارد و وقت تلف‌شده او را زیاد کند. 

به نظر شما، آلوده‌ترین بخش آشپزخانه می‌تواند چه بخشی باشد؟ احتمالا شما می‌گویید که سینک ظرف‌شویی، اما آلوده‌ترین بخش معمولا زیر سینک ظرف‌شویی است. به‌گفته متخصصان، بیشتر افراد به سطوح در دیدرس توجه می‌کنند اما کمتر فردی به زیر سینک ظرف‌شویی توجه نشان می‌دهد، درحالی که این بخش می‌تواند بسیار آلوده باشد. درواقع، قارچ‌ها می‌توانند در این قسمت تجمع کنند و درزهایی در این بخش وجود دارند که اساسا شانس آلودگی را افزایش می‌دهند.

همه ما در مواقعی که شدیدا تحت فشار هستیم، مانند شب‌های امتحان یا انجام دادن کارهای سخت، به انرژی زیادی نیاز داریم. به همین دلیل هم بسیاری از افراد در این مواقع از نوشیدنی‌های انرژی‌زا برای تقویت تمرکز و افزایش سطح انرژی استفاده می‌کنند. با این‌حال، وجود قند خیلی زیاد در همین نوشیدنی‌ها موقتا سطح انرژی را بالا می‌برد و پس از مدتی، این انرژی را به‌صورت ناگهانی نابود می‌کند. 

اگر قرص کنترل بارداری را بدون خطا مصرف کنید، میزان عدم موفقیت در پیشگیری از بارداری تا یک درصد کاهش می‌یابد. قرص‌های کنترل بارداری ترکیبی هم می‌توانند گرفتگی‌های عضلانی در دوران قاعدگی را با دردِ کمتری همراه کنند، دوره‌های قاعدگی را سبک‌تر کنند و علائم سندرم پیش از قاعدگی را هم کاهش بدهند.
 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13900

افزودن نظر