اخبار پزشکی - دوشنبه 96/12/07
۰۷ اسفند ۱۳۹۶

اخبار پزشکی - دوشنبه ۹۶/۱۲/۰۷


سرفصل خبرها:

 

وقتی شما با کار یا امری مواجه می‌شوید که قلبا نمی‌خواهید انجامش بدهید، این حالت می‌تواند به شما استرس بدهد. کنار گذاشتن این کارها و فاصله گرفتن از آن‌ها، یکی از شیوه‌های به‌دست آوردن آرامش در کوتاه‌مدت است. اما بخش تاریک ماجرا این است که شما در زمان آینده باید کار مورد نظر را انجام بدهید و همین وضعیت می‌تواند احساس گناه یا خشم را در شما برانگیخته کند و استرس‌تان را افزایش بدهد. 

‌یکی از مطالعات اخیر تایید کرده است که جویدن طولانی‌تر غذا و وقفه انداختن بین لقمه‌های غذا، میزان کالری‌های مصرفی را کاهش می‌دهد و درنتیجه به کاهش وزن مطلوب کمک می‌کند. یافته‌های این مطالعه تایید کرده‌اند که الگوهای فتاری مربوط به غذا خوردن آهسته، یعنی استفاده نکردن از خوراکی‌های مختلف پس از شام و همچنین نخوردن غذا در ساعات نزدیک به خواب شبانه، به دو نتیجه مهم منجر می‌شوند: کاهش میزان چاقی و کوچک‌تر شدن اندازه دور کمر. 

یافته‌های علمی نشان می‌دهند که کم کردن ۵ تا ۱۰ درصد از کل وزن بدن می‌تواند فواید متعدد و قابل توجهی برای سلامتی انسان‌ها داشته باشد. بعضی از افراد، در صورت کم کردن ۵ تا ۱۰ درصدی وزن‌شان، باز هم از نظر BMI در محدوده اضافه‌وزن باقی می‌مانند، اما از فواید این کاهش وزن نسبی بهره‌مند می‌شوند. حتی اگر فکر می‌کنید که روند کاهش وزن‌تان با سرعت زیادی پیش نمی‌رود، هرگز ناامید نشوید و برنامه خودتان را در درازمدت کنار نگذارید. رمز موفقیت در کاهش وزن، حفظ ثبات و پایداری در اجرایی کردن برنامه‌های تعیین‌شده است. 

در تمیز کردن برس‌های چوبی احتیاط کنید چون دسته چوبی این برس‌ها می‌تواند در نتیجه شستن با آب و صابون آسیب ببیند. برای شستن این نوع برس‌ها لازم نیست آن‌ها را در آب فرو ببرید، کافی است تا آن را به صورت عمودی زیر شیر آب بگیرید تا آلودگی‌ها از روی سطح آن پاک شوند. 

برای تقویت ماهیچه‌های واژن، شما نیازمند مصرف مقدار قابل توجهی پروتئین هستید. علاوه بر این، کم کردن غذاهای پرچرب و پرکالری (فست‌فود) و مصرف بیشتر کربوهیدرات‌های سالم مثل میوه‌ها و سبزیجات هم می‌توانند موثر باشند. میوه‌هایی مثل، آناناس، توت‌فرنگی برای استحکام دیواره‌های واژن بسیار مفید هستند. 

مردانی که وارد دوران بزرگسالی می‌شوند و در آستانه‌های ورود به دوره‌های سنی بعدی قرار می‌گیرند، دیگر نباید از خوراکی‌ها و هله‌هوله‌هایی مانند سیب‌زمینی سرخ‌کرده، چیپس سیب‌زمینی و کیک‌های صنعتی استفاده کنند. این محصولات با روغن‌های ناسالم تهیه می‌شوند یا حاوی مقدار زیادی از مواد قندی هستند. درنتیجه مصرف آن‌ها توسط مردان، مساوی است با افزایش خطر مواجهه با حمله‌های قلبی، افزایش وزن سریع و اختلال در دستگاه گوارش. 

دکتر سید هادی مولانا مدیرعامل مرکز جامع انکولوژی با تاکید بر اینکه نباید سرطان را بد تعریف کرد، گفت: ترس از سرطان از خود این بیماری بدتر است. ۵۰ درصد سرطان‌ها قابل‌ پیشگیری است و ۵۰ درصد بیماران سرطانی هم در صورت تشخیص به‌ موقع قابلیت درمان قطعی دارند.

به‌گفته متخصصان، ما معمولا کف خانه و سطوح نمایان را از گردوغبار یا آلودگی‌های دیگر پاک می‌کنیم، ‌اما توجه زیادی به زیر مبلمان و فرش‌ها نشان نمی‌دهیم. این درحالی است که همین سطوح پنهان از دید می‌توانند بستر مناسبی را برای تجمع و رشد آلودگی‌های مختلف فراهم کنند. شما می‌توانید در عرض ۲۰ دقیقه و با استفاده از پارچه‌های گردگیری ضدآلرژی، قسمت‌های مختلف خانه مانند اتاق‌های خواب، نشیمن، اتاق کار و... را تمیز کنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13887

افزودن نظر