تمیزکاری‌های 20 دقیقه‌ای برای کسانی که صاحب فرزند خردسال هستند!
۰۷ اسفند ۱۳۹۶

تمیزکاری‌های ۲۰ دقیقه‌ای برای کسانی که صاحب فرزند خردسال هستند!

به‌گفته متخصصان، ما معمولا کف خانه و سطوح نمایان را از گردوغبار یا آلودگی‌های دیگر پاک می‌کنیم، ‌اما توجه زیادی به زیر مبلمان و فرش‌ها نشان نمی‌دهیم. این درحالی است که همین سطوح پنهان از دید می‌توانند بستر مناسبی را برای تجمع و رشد آلودگی‌های مختلف فراهم کنند. شما می‌توانید در عرض ۲۰ دقیقه و با استفاده از پارچه‌های گردگیری ضدآلرژی، قسمت‌های مختلف خانه مانند اتاق‌های خواب، نشیمن، اتاق کار و... را تمیز کنید.


تمیز کردن کامل و بدون نقص تمامی بخش‌های خانه می‌تواند چندین ساعت طول بکشد و بسیاری از افراد نمی‌توانند زمان زیادی را به این فعالیت‌ها اختصاص بدهند. با این‌ حال، راه‌حل‌های سریع‌تر و هوشمندانه‌ای وجود دارند که هم تمرکزشان بر پاک‌سازی میکروب‌ها، گردوغبار و آلرژن‌ها است و خانه را هم به‌خوبی تمیز می‌کنند. 


پاک‌سازی ۲۰ دقیقه‌ای حمام و توالت 


وقتی فرزندتان به اندازه کافی بزرگ شد و توانست بدون مشکل در وان حمام بنشیند و کمی بازی کند، می‌توانید او را همراه با تعدادی از اسباب‌بازی‌های حمامش درون وان بگذارید و برنامه تمیزکاری و پاک‌سازی ۲۰ دقیقه‌ای را شروع کنید. تمام چیزی که می‌خواهید هم مقداری سرکه سفید برای تمیزکاری و از بین بردن میکروب‌های حمام است، بدون نگرانی از تماس ترکیبات شیمیایی خطرناک با فرزندتان. 
توالت: بیشتر میکروب‌های حمام از همین ناحیه نشات گرفته‌اند. توجه داشته باشید که خود استفاده از فلاش توالت می‌تواند انواع باکتری‌ها، میکروب‌ها و قارچ‌ها را در هوا پخش کند. پس دو فنجان سرکه سفید یا محلول ضدعفونی‌کننده را درون یک محفظه اسپری‌دار بریزید و سپس از اسپری برای پخش کردن این ترکیبات در قسمت‌های مختلف توالت کمک بگیرید. این ترکیبات باید حدود ۱۰ دقیقه باقی بمانند و شما هم در این مدت باید به کارهای دیگر برسید. البته باید کاسه توالت را هم با برس توالت تمیز کنید. 
سینک روشویی: این قسمت را هم با استفاده از اسپری مورد نظر کاملا به ترکیبات پاک‌کننده آغشته کنید. در ضمن، دستگیره شیرهای آب را از یاد نبرید. 
دوش: اگر دوش شما دارای درِ شیشه‌ای است، به‌طور منظم از همین اسپری سرکه برای پاک‌سازی آن استفاده کنید تا مانع از تجمع ترکیبات آلوده شوید. 


پاک‌سازی ۲۰ دقیقه‌ای زیر مبلمان 


هر از چند گاهی حتما زیر مبلمان یا فرش‌های خودتان را نگاه کنید. به‌گفته متخصصان، ما معمولا کف خانه و سطوح نمایان را از گردوغبار یا آلودگی‌های دیگر پاک می‌کنیم، ‌اما توجه زیادی به زیر مبلمان و فرش‌ها نشان نمی‌دهیم. این در حالی است که همین سطوح پنهان از دید می‌توانند بستر مناسبی را برای تجمع و رشد آلودگی‌های مختلف فراهم کنند. 
شما می‌توانید در عرض ۲۰ دقیقه و با استفاده از پارچه‌های گردگیری ضدآلرژی، قسمت‌های مختلف خانه مانند اتاق‌های خواب، نشیمن، اتاق کار و... را تمیز کنید. در این پاک‌سازی باید گردگیری از قسمت‌های زیر را کاملا جدی بگیرید:‌
- زیر تخت خواب 
- زیر میزهای کار و میزهای پذیرایی؛ بعضی از این وسایل دارای درزها و شکاف‌های خاصی هستند که گردوغبار زیادی را در خود جمع می‌کنند.
- زیر وسایل برقی مانند تلویزیون و کامپیوتر 
- منفذهای کف‌پوش که گردوغبار را در خود جمع می‌کنند. 
اگر فرزندتان به آلرژی مبتلا است، باید بیشتر دقت کنید. امروزه ابزارهای کمکی مناسبی مانند برس‌ها و پارچه‌های تمیزکننده برای تمیزکاری دقیق به فروش می‌رسند. 
 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13869

افزودن نظر