اخبار پزشکی - شنبه 96/12/05
۰۵ اسفند ۱۳۹۶

اخبار پزشکی - شنبه ۹۶/۱۲/۰۵


سرفصل خبرها:

 

بوی بدن می‌تواند در هر قسمت از بدن مثل زیر‌بغل، بازوها، ناحیه تناسلی، مو و غیره ایجاد شود. در حقیقت، میزان بالای pH، محیط بسیار مناسبی برای رشد و تولید مثل باکتری‌ها بوجود می‌آورد. خوش‌بختانه، استفاده از سرکه سیب می‌تواند به صورت طبیعی باکتری‌ها را از بین ببرد. در این شیوه درمانی ساده اما بسیار موثر کافی است تا یک تکه پنبه را در مقداری سرکه سفید فرو ببرید و بعد آن را زیر بغل خود یا هر قسمت دیگری که لازم است بمالید.

 

دکتر نسرین امیدوار، متخصص تغذیه مي‌گوید: کودکان باید برای تجربه طعم‌های جدید، الگوی غذایی را از خانواده خود بگیرند. مثلا هربار که غذای ساندویچی مورد علاقه کودک را آماده می‌کنید، نوع گوشت، سبزیجات، پنیرها یا ادویه‌ها و چاشنی‌های داخل ساندویچ را تغییر دهید تا ذائقه او به تدریج و بدون لجبازی یا مقاومت، به این طعم‌ها عادت کند.

 

اگر به مشکلات خواب مبتلا هستید، احتمالا مساله به مادرتان برمی‌گردد. یکی از جدیدترین مطالعات جدید نشان داده است که مادران، عادت‌ها و الگوهای خواب‌شان را به فرزندشان انتقال می‌دهند و انسان‌هایی که از مادران مبتلا به بیماری کم‌خوابی متولد شده‌اند، اساسا دیر به خواب می‌روند و کمتر استراحت می‌کنند. جالب است بدانید که محققان تا کنون، چنین ارتباطی را میان پدر و فرزند پیدا نکرده‌اند. 

دیدن رویاهای تکرارشونده، پدیده شایعی است و حتی آمارها نشان می‌دهند که دوسوم از انسان‌ها این رویاها را تجربه می‌کنند. چنین رویاهایی به این معنا نیستند که شما لزوما درگیر آن فرد هستید، بلکه می‌توانند احساسات و نگرانی‌های شما را به حالت نمادین دربیاورند. رویاها در بیشتر موارد دقیقا تکرار نمی‌شوند. اما موضوع تکرارشونده در رویا معمولا نشان‌دهنده مساله‌ای در ذهن شما است که هنوز حل نشده است. حل نشدن این مساله باعث می‌شود که بارها و بارها در ذهن شما تکرار شود.

یکی از فواید استفاده از میگو، تقویت سلول‌های قرمز خون و افزایش تعداد آن‌ها، به‌واسطه ویتامین‌های موجود در این غذای دریایی است. ویتامین A موجود در میگو، شکل‌گیری سلول‌های قرمز خون را کنترل می‌کند و همچنین ژن‌هایی را فعال می‌سازد که در رشد سلول‌های بنیادی و تبدیل شدن‌شان به سلول‌های قرمز خون ضروری هستند. به‌علاوه، مصرف میگو باعث می‌شود که سلول‌های قرمز خون بتوانند راحت‌تر به آهن مورد نیاز برای اکسیژن‌رسانی دست پیدا کنند.

مردانی که با مشکلاتی مانند اختلال نعوظ مواجه هستند، باید انار را به‌عنوان یکی از درمان‌های طبیعی به رژیم غذایی خودشان اضافه کنند. مطالعات زیادی نشان داده‌اند که آنتی‌اکسیدان‌های قدرتمندی در آب و دانه‌های انار وجود دارند که می‌توانند آسیب‌های اکسیداتیو واردشده به سیستم عروقی بدن را رفع کنند. همین قابلیت انار است که نقش موثری در برطرف‌سازی مشکلات ذکرشده ایفا می‌کند.

بیماران می‌توانند از طریق اپلیکیشن، تلفن، ایمیل یا مراجعه حضوری به دفتر مرکزی بیمارستان آجیبادم در ایران، مدارک مربوط به بیماری خود را ارائه دهند و با راهنمایی مسئولان، ثبت نام کنند. زمانی که مدارک به دفتر بیمارستان تحویل داده یا از طریق ایمیل یا اپلیکیشن برای متخصصان ارسال می‌شوند، متخصصان این هولدینگ درمانی بعد از بررسی مدارک، پلن درمانی و هزینه‌های درمان را به بیمار اطلاع می‌دهند و در صورت تمایل او به مراجعه به مجموعه آجیبادم در ترکیه، اقدامات لازم برای ترانسفر و اقامت بیمار در هتل و بیمارستان صورت می‌گیرد.

همراه با افزایش سن مردان، توده‌های عضلانی آنان نیز ضعیف‌تر می‌شون ولی بسیاری از آنان به چنین اتفاقی توجه نمی‌کنند. این درحالی است که تخم‌مرغ به‌عنوان یکی از بهترین منابع پروتئینی سالم شناخته می‌شود و می‌تواند توده عضلانی ضعیف‌شده را دوباره بازسازی کند. بسیاری از متخصصان بر اهمیت استفاده از تخم‌مرغ در رژیم غذایی مردان تاکید می‌کنند.
 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13853

افزودن نظر