اخبار پزشکی - پنجشنبه 96/12/03
۰۳ اسفند ۱۳۹۶

اخبار پزشکی - پنجشنبه ۹۶/۱۲/۰۳


سرفصل خبرها:

 

هورمون‌های مثبتی که به‌واسطه فعالیت زناشویی سالم در بدن تولید می‌شوند، نه‌تنها وضعیت ذهنی آرامی را ایجاد می‌کنند، بلکه آرامش مطلوبی را بدن به‌وجود می‌آورند و تجربه خواب شبانه باکیفیتی را امکان‌پذیر می‌سازند. محققان استرالیایی اخیرا به این نتیجه رسیده‌اند که ۶۴ درصد از انسان‌ها پس از فعالیت جنسی سالم، خواب شبانه مطلوبی را تجربه می‌کنند. 

زنان باردار باید به‌طور منظم و به مقدار کنترل‌شده آب بنوشند. اگر آب مصرفی آنان کمتر یا بیشتر از حد مطلوب باشد، شانس استفراغ در آنان بیشتر می‌شود. در ضمن، خودداری از مصرف نوشیدنی‌های سرد و شیرین نیز توسط زنان باردار ضروری است.

فست فودها شما را کم صبر و طاقت می‌کنند، طوری‌که دیگر از تماشای مناظر زیبا و لذت بردن از موقعیت‌های زیبای زندگی، به وجد نخواهیدآمد. اگر می‌خواهید عادت بد بی‌صبری را از وجودتان پاک کنید، برای صرف غذا به فست فودها نروید بلکه رستوران‌هایی را انتخاب کنید که بتوانید در کمال آرامش غذای خود را میل کنید و از هر لقمه آن لذت ببرید. 

احتمالا این نکته را می‌دانید که مجموعه‌ای از کروموزوم‌های حامل ژن از مادر و مجموعه‌ای دیگر از پدر به نوزاد می‌رسند و مشارکت ژنتیکی پدر و مادر را می‌توان تقریبا برابر دانست. به همین دلیل است که مثلا می‌گویند فردی چشم‌های پدرش را به ارث برده است، اما لبخند مادرش را دارد. 

مایع دهان‌شویه، حاوی تیمول و منتول است که خاصیت ضد قارچی دارد، سرکه سفید نیز ماده‌ای اسیدی است که محیط را برای رشد قارچ نامناسب می‌کند. مقدار مساوی از مایع دهانشویه و سرکه سفید را با یکدیگر مخلوط کرده و ناخن خود را روزانه برای مدت ۳۰ تا ۴۰ دقیقه در آن قرار دهید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13838

افزودن نظر