اخبار پزشکی - دوشنبه 96/11/30
۳۰ بهمن ۱۳۹۶

اخبار پزشکی - دوشنبه ۹۶/۱۱/۳۰


سرفصل خبرها:

 

فیبرها، یکی از مهم‌ترین مواد مغذی برای داشتن اجابت مزاج منظم هستند. از آن‌جایی که اسفناج حاوی فیبر محلول و نامحلول است،‌ به برطرف کردن هر نوع انسدادی در دستگاه گوارش کمک می‌کند. همچنین، منیزیم موجود در اسفناج نیز به تحرکات روده کمک می‌رساند و درنتیجه خروج مواد زائد را از بدن راحت‌تر می‌کند. 

 

خانم‌ها می‌توانند در دوره قاعدگی هم خون اهدا کنند، اما اگر دوره قاعدگی شما سنگین است، بهتر است که از انجام دادن چنین کاری اجتناب کنید. دلیلش این است که از دست دادن خون به هر دلیلی می‌تواند سطح آهن در بدن شما را کاهش بدهد و حداقل موقتا حال شما را ناخوش کند. 

آیا شما هم شدیدا درگیر سلفی گرفتن با موبایل هستید و به بهانه‌های مختلف عکس سلفی می‌گیرید؟! اگر پاسخ‌تان مثبت است، باید بدانید یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد که شما به «سلفیتیس» (selfitis) مبتلا هستید! سلفیتیس، نوعی «عقده روان‌شناختی» واقعی است که شدیدا بر سلامت روان، تاثیر منفی می‌گذارد. 

هرگز از الکل برای تمیز کردن انگشت پیش و پس از تست قند خون استفاده نکنید، چون خاصیت خشک‌کننده الکل می‌تواند به شما آسیب برساند. بعضی از افراد فکر می‌کنند که می‌توانند انگشت خودشان را پیش از تست قند خون با کمک دهان تمیز کنند و پس از تست قند خون نیز اصلا توجهی به انگشت‌شان نشان ندهند. با این‌حال، هر دوی این کارها نیز اشتباه است. انتقال ترکیبات درون دهان به انگشت یا هر چیز دیگری که با انگشت تماس داشته است، تست قند خون را خراب می‌کند.

 

حساسیت‌های پوستی یا پولیپ‌ها می‌توانند درحین رابطه جنسی یا پس از آن به خون‌ریزی منجر شوند، چون این حساسیت‌ها درحین رابطه جنسی تحریک می‌شوند. گاهی اوقات وجود یک پولیپ کوچک در گردن رحم نیز می‌تواند به خون‌ریزی پس از رابطه جنسی منجر شود. در بعضی از موارد هم پوست روی گردن رحم نیز می‌تواند شدیدا نازک باشد و با کوچک‌ترین تماسی خون‌ریزی کند.

 

​​​​​​​علاوه بر دندان‌ها، جرم‌ها می‌توانند روی زبان شما هم تجمع کنند. وجود این جرم‌ها هم می‌تواند باعث ایجاد بوی بد دهان شود و حتی در شرایطی جدی‌تر سلامت دهان شما را به خطر اندازد. توصیه می‌شود هر زمان که مسواک می‌زنید به آرامی روی زبان خود را هم مسواک بزنید.

 

​​​​​​​زوسیا مامیت، ستاره فیلم دختران، در ماه فوریه اعلام کرد که به مدت ۶ سال بود که دردی در ناحیه لگن داشته و پزشکان نمی‌توانستند علت آن را تشخیص دهند. او گفت: مدت هاست که بدترین درد شبیه به عفونت ادراری را تحمل می‌کنم. سرانجام پس از آزمایشات بسیار مشخص شد که مشکل او ناشی از ناهنجاری به وجود آمده در عضلات کف لگن می‌باشد که از هر ۳ خانم یک نفر ممکن است به آن دچار شوند.

 

ما چگونه می‌توانیم شادی را پیدا کنیم در صورتی که یا در حسرت گذشته هستیم یا با ترس از آینده زندگی می‌کنیم؟ سعی کنید بر لحظه اکنون تمرکز کنید و در حال زندگی کنید. ترک عادت‌ها و تفکراتی که سال‌ها در ذهن ما ریشه دوانده‌اند، کار سختی است.  اما در نهایت این تلاش برای کنار گذاشتن برخی چیزها و جایگزین کردن آن‌ها با افکار بهتر، همان معنای اصلی زندگی است.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13819

افزودن نظر