چه کار کنیم تا شادتر باشیم؟

چه کار کنیم تا شادتر باشیم؟

ما چگونه می‌توانیم شادی را پیدا کنیم در صورتی که یا در حسرت گذشته هستیم یا با ترس از آینده زندگی می‌کنیم؟ سعی کنید بر لحظه اکنون تمرکز کنید و در حال زندگی کنید. ترک عادت‌ها و تفکراتی که سال‌ها در ذهن ما ریشه دوانده‌اند، کار سختی است. اما در نهایت این تلاش برای کنار گذاشتن برخی چیزها و جایگزین کردن آن‌ها با افکار بهتر، همان معنای اصلی زندگی است.


با اینکه اهداف نقش اساسی در زندگی و آینده ما دارند اما فقط برای امید و انگیزه دادن به زندگی  کاربرد دارند نه برای شاد زیستن. شادی درواقع چیزی نیست که ما به دنبال آن باشیم، بلکه همیشه همراه ما است، فقط کافیست درهم‌ریختگی‌ها را مرتب کنیم و آن را پیدا کنیم. برای اینکه بتوانید شادی را در زندگی ببینید باید برخی کارها و عادت‌های‌تان را کنار بگذارید:


۱. از روابطی که می‌دانید غلط هستند دست بکشید.


همه ما، چکیده‌ای از انسان‌هایی هستیم که با آن‌ها در ارتباطیم. بنابراین اگر با شخصی که اغلب، دید منفی به مسائل دارد بخواهیم ادامه دهیم سخت است که نگرش مثبت خود را حفظ کنیم. شاید کار مشکلی باشد اگر بخواهید از اشخاص مهم اما منفی زندگی‌تان فاصله بگیرید اما برای شاد زیستن امری ضروری است. 


۲. از زندگی پرمشغله دست بکشید.


خیلی از ما طوری زندگی می‌کنیم که گویا هرچه سرمان شلوغ‌تر باشد و کار بیشتری داشته باشیم، موفق‌تر خواهیم بود و در نتیجه زندگی شادتری خواهیم داشت. اما این تصور اشتباه است. ناگهان پس از ۳۰ یا ۳۵ سال تلاش و تکاپو خواهید دید که لحظات شاد زندگی را به خاطر کار از دست داده‌اید و به این نتیجه می‌رسید که پرمشغله بودن برابر با شادی نیست.


۳. دست از پول دوستی بردارید.


قطعا پول داشتن خوب است، اما تا جایی که اولین و مهم‌ترین احتیاجات ما را برآورده کند. از آن به بعد تبدیل به ولعی برای کسب بیشتر درآمد می‌شود. سعی کنید این نیاز همیشه به پول را رها کنید تا شادی را ببینید.


۴. ترس از شکست را رها کنید.


هر شخصی در هر تلاشی ممکن است با شکست روبه‌رو شود. شکست به معنای شکستن خود ما نیست بلکه به معنای این است که ما جسارت داریم.


۵. ترس از رها شدن را کنار بگذارید.


ذاتا همه ما تمایل به وابستگی داریم. اما زمانی که ترس از رها شدن بر زندگی ما سایه بیاندازد، دیگر نمی‌توانیم تصمیمات درستی بگیریم. ما باید به این باور برسیم که هرآنچه لازم باشد اتفاق می‌افتد و مهم نیست چه چیزی باشد ما می‌توانیم از آن عبور کنیم.


۶. از مقایسه دست بردارید.


ما معمولا فقط نکات برجسته و زیبای زندگی دیگران را می‌بینیم. مقایسه پشت پرده زندگی خودمان با ظاهر زندگی دیگران، فقط باعث ناراحتی ما می‌شود.


۷. دست از توقعی بودن بردارید.


اگر توقعات‌تان را نادیده بگیرید، یعنی از اطرافیان‌تان توقع نداشته باشید که به‌طور خاصی که شما مد نظرتان است رفتار کنند، انتظار نداشته باشید که اتفاقات به شیوه‌ای که شما در ذهنتان تصور کرده‌اید رخ بدهند، راحت‌تر با مسائل کنار می‌آیید و رفتارها و اتفاقات را می‌پذیرید. این عامل اصلی شاد زیستن است. 


۸. دست از فکر کردن به گذشته و آینده بردارید.


ما چگونه می‌توانیم شادی را پیدا کنیم در صورتی که یا در حسرت گذشته هستیم یا با ترس از آینده زندگی می‌کنیم؟ سعی کنید بر لحظه اکنون تمرکز کنید و در حال زندگی کنید. 
ترک عادت‌ها و تفکراتی که سال‌ها در ذهن ما ریشه دوانده‌اند، کار سختی است.  اما در نهایت این تلاش برای کنار گذاشتن برخی چیزها و جایگزین کردن آن‌ها با افکار بهتر، همان معنای اصلی زندگی است. 
 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13812

افزودن نظر