اخبار پزشکی - شنبه 96/11/28
۲۸ بهمن ۱۳۹۶

اخبار پزشکی - شنبه ۹۶/۱۱/۲۸


سرفصل خبرها:

 

مطالعات علمی نشان می‌دهند که افراد مبتلا به بیماری دیابت نوع ۲، بین ۲ تا ۴ برابر بیشتر از انسان‌های دیگر با شانس ابتلا به اضطراب و افسردگی مواجه هستند. ۴۲ درصد از افراد مبتلا به بیماری دیابت نوع ۲، به اضطراب و ۲۸ درصدشان هم به افسردگی مبتلا هستند. در ضمن، زنان اساسا بیشتر از مردان با شانس ابتلا به اضطراب مواجه می‌شوند. 

بعضی از افراد باور دارند که مصرف آب لیمو می‌تواند سموم و انواع ترکیبات زائد را از بدن دفع کند، اما مطالعات علمی از چنین تصوری حمایت نمی‌کنند. محققان می‌گویند که این فرضیه از شهرت و محبوبیت بالایی در میان مردم برخوردار است، ‌اما بدن ما به دریافت آب لیمو یا ترکیبات اسیدی دیگر برای سم‌زدایی نیاز ندارد و کبد و کلیه‌ها خودشان می‌توانند عمل سم‌زدایی را با موفقیت پیش ببرند. 

متخصصان توصیه می‌کنند که تحت هیچ شرایطی، همسرتان را با استفاده از دست گذاشتن روی مشکلات خانوادگی‌اش تحت فشار قرار ندهید. عیب‌جویی از اعضای خانواده هر فردی می‌تواند احساس افسردگی و قربانی شدن را در او برانگیخته کند و درنتیجه اختلاف‌های میان زوج‌ها را افزایش بدهد. 

گوشت بلدرچین حاوی فسفر و کلسیم است. خوش‌بختانه،‌ این دو ماده مغذی، فواید زیادی برای سلامت استخوان‌ها دارند. بنابراین، ما می‌توانیم با مصرف گوشت بلدرچین، از ابتلا به مشکلات استخوانی مانند پوکی استخوان جلوگیری کنیم. توجه داشته باشید که کمبود کلسیم و فسفر در بدن، نقش موثری در شکل‌گیری پوکی استخوان ایفا می‌کند.

نوموفوبیا، اصطلاحی است برای توصیف نوعی ترس در جهان امروز؛ ترس از زندگی بدون موبایل یا فراتر از آن، ترس از زندگی بدون امکان برقراری تماس با انسان‌های دیگر از طریق موبایل. متخصصان می‌گویند که نوموفوبیا امروزه در میان دانش‌آموزان دبیرستانی و دانش‌جویان روبه‌افزایش است.

خشکی هوا یکی از اصلی‌ترین دلایل ایجاد خشکی در بینی است و می‌تواند حفره‌های بینی را مسدود کند. بنابراین بسیار ضروری است تا هوای اتاقی که روزانه بیشتر اوقات خود را در آن می‌گذرانید، مرطوب نگه دارید. چه دستگاه بخور و چه دستگاه تصفیه یا مرطوب کننده هوا، هر دو محیط اطراف شما را مرطوب نگه می‌دارند و مانع از خشکی هوای داخل اتاق می‌شوند. 

استیو جابز، مؤسس شرکت اپل، ناگهان در سال ۲۰۱۱، اما پس از نزدیک به ۲۰ سال مبارزه با بیماری سرطان پانکراس و در سن ۵۶ سالگی درگذشت. در طول این مدت افراد معدودی از جمله باب ایگر، مؤسس شرکت دیزنی، از بیماری او مطلع بودند. این نوآور برجسته و معروف، متولد کالیفرنیا و ۱۹۵۵ بود. بیماری او سرطان لوزالمعده تشخیص داده شد و بر اثر ایست تنفسی درگذشت.

در مواقع کمبود ویتامین D، استفاده از مواد غذایی غنی از ویتامین D را مدنظر قرار دهید. در میان آنها، ماهی¬های چرب در اولویت هستند، ماهی‌هایی مانند ماهی خال مخالی، ماهی تن، شاه¬ماهی، قزل¬آلا، سالمون و ساردین. علاوه بر ماهی، دل و جگر و کله¬پاچه، زرده¬ تخم¬مرغ، قارچ، شیر و ماست نیز غنی از این ویتامین هستند.
طرز تهیه خوراک ماهی و سبزیجات

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13802

افزودن نظر