مشاهیری که بیماری‌شان تا زمان مرگ فاش نشد!
۲۹ بهمن ۱۳۹۶

مشاهیری که بیماری‌شان تا زمان مرگ فاش نشد!

استیو جابز، مؤسس شرکت اپل، ناگهان در سال ۲۰۱۱، اما پس از نزدیک به ۲۰ سال مبارزه با بیماری سرطان پانکراس و در سن ۵۶ سالگی درگذشت. در طول این مدت افراد معدودی از جمله باب ایگر، مؤسس شرکت دیزنی، از بیماری او مطلع بودند. این نوآور برجسته و معروف، متولد کالیفرنیا و ۱۹۵۵ بود. بیماری او سرطان لوزالمعده تشخیص داده شد و بر اثر ایست تنفسی درگذشت.


افراد مشهور، معمولا با کسائلی زندگی می‌کنند که افراد عادی با آن آشنا نیستند. حتی تلخ‌ترین و یا شخصی‌ترین مسائل زندگی آن‌ها گاهی رسانه‌ای می‌شود. شهرت علاوه بر روی خوبی که دارد، یک روی بد هم دارد و آن هم همیشه موضوع سؤال مخاطبان بودن است. به همین خاطر است که برخی از افراد مشهور تصمیم گرفتند بیماری‌های خطرناک خود را فاش نکنند. به چند نمونه اشاره می‌کنیم:


۱. استیو جابز


مؤسس شرکت اپل، ناگهان در سال ۲۰۱۱، اما پس از نزدیک به ۲۰ سال مبارزه با بیماری سرطان پانکراس و در سن ۵۶ سالگی درگذشت. در طول این مدت افراد معدودی از جمله باب ایگر، مؤسس شرکت دیزنی، از بیماری او مطلع بودند. این نوآور برجسته و معروف، متولد کالیفرنیا و ۱۹۵۵ بود. بیماری او سرطان لوزالمعده تشخیص داده شد و بر اثر ایست تنفسی درگذشت.


۲. رابین ویلیامز


 با انتشار خبر خودکشی رابین ویلیامز در سال ۲۰۱۴، خبر افسردگی او که مدت‌ها با آن دست و پنجه نرم می‌کرد نیز منتشر شد. البته در روزهای بعد از مرگ او، همسرش ادعا کرد که او چند سالی بود به بیماری پارکینسون نیز مبتلا شده بود و همین، عامل کشیده شدن او به سمت خودکشی بود. رابین ویلیامز بازیگر متولد ۱۹۵۱ در شیکاگو بود و در سن ۶۳ سالگی درگذشت.


۳. جین وایلدر


با مرگ جین در آگوست ۲۰۱۶، خانواده کمدی، اعلام کردند که او به مدت سه سال بوده که به بیماری آلزایمر مبتلا شده بود. برادرزاده جین، که او را مانند پسر خود بزرگ کرده بود، گفت: "به خواست خود عمویم بیماری‌اش را فاش نکردیم زیرا او که همیشه باعث خنده مردم می‌شد دوست نداشت باعث ناراحتی آن‌ها شود و خودش شاهد این مسئله باشد. وی همچنین برای مدتی با سرطان غدد لنفاوی غیر هوچکین مبارزه کرده و آن را پشت سر گذاشته بود." جین سرانجام در سن ۸۳ سالگی با بر جای گذاشتن آثار کمدی بسیار، درگذشت.


۴. آلن ریکمن


مرگ ریکمن برای طرفدارانش یک شوک واقعی بود زیرا تا زمان مرگ او کسی از بیماری سرطان وی مطلع نبود. احتمالا ریکمن نمی‌خواسته طرفدارانش را آزرده خاطر کند و خودش به تنهایی با این بیماری مبارزه کرده بود. آلن سیدنی پاتریک ریکمن، بازیگر مشهور نقش سیوروس اسنیپ در مجموعه فیلم‌های هری پاتر بود و بارها موفق به کسب جایزه شده بود. او در نهایت در سن ۶۹ سالگی و در سال ۲۰۱۶ در اثر سرطان لوزالمعده درگذشت.
 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13796

افزودن نظر