اخبار پزشکی - سه شنبه 96/11/24
۲۴ بهمن ۱۳۹۶

اخبار پزشکی - سه شنبه ۹۶/۱۱/۲۴


سرفصل خبرها:

 

عادت‌هایی که در سبک زندگی خود-تخریبگر وجود دارند، مانند سیگار کشیدن یا مصرف مواد مخدر و ترکیبات مضر دیگر، بی‌نهایت برای دوره بارداری مخرب و زیان‌بار هستند. امروزه ثابت شده است که این عادت‌ها می‌توانند دیر یا زود به سقط جنین منجر شوند. 

سیگار کشیدن بر نحوه عملکرد انسولین در بدن تاثیر می‌گذارد، چون نیکوتین درون سیگار دقیقا مقاومت به انسولین را تحریک می‌کند. انسولین به گلوکز کمک می‌کند تا وارد سلول‌های بدن شود و به آن‌ها سوخت برساند، اما سیگار کشیدن همین فرآیند را با چالش مواجه می‌سازد، چون واکنش به انسولین را ضعیف می‌کند و درنتیجه سطح گلوکز را در بدن بالاتر می‌برد.

زندگی مشترک بدون رابطه جنسی یعنی زوج‌ها رابطه جنسی را کمتر از یک بار در ماه یا کمتر از ۱۰ بار در سال تجربه کنند. بهتر است بدانید که عدم رابطه جنسی، همیشه به معنای عدم وجود عشق و علاقه در زندگی مشترک نیست. حتی آمارها نشان می‌دهند که بخشی از زوج‌هایی که زندگی مشترک بدون رابطه جنسی دارند، کاملا از زندگی خودشان راضی هستند. 

لوبیا سفید فقط سرشار از پروتئین، آهن و فیبر نیست، بلکه منبع فوق‌العاده‌ای برای دریافت کلسیم نیز محسوب می‌شود. هر وعده مصرفی از لوبیا سفید به‌طور میانگین حدود ۱۷۵ میلی‌گرم کلسیم دارد. اگر به لوبیا سفید علاقه‌مند نیستید یا می‌خواهید تنوع غذایی داشته باشید، می‌توانید از انواع لوبیاهای دیگر نیز استفاده کنید. 

دکتر لزلی تیلور (متخصص میکروبیولوژی) می‌گوید: اساسا هیچ پاسخ درست یا غلطی برای این سوال وجود ندارد که لباس‌های زیر باید چند بار در هفته شسته شوند. با این‌حال، با قطعیت می‌توان گفت که لباس‌های زیر را باید هر روز شست یا حداقل هر روز عوض کرد؛ زیرا این لباس‌ها قسمت‌هایی از بدن را پوشش می‌دهند که ظرفیت بالایی در جذب و رشد باکتری‌ها دارند!

سلنا گومز در سپتامبر ۲۰۱۷ اعلام کرد که در تابستان تحت عمل جراحی پیوند کلیه قرار گرفته است. او در پُستی اینستاگرامی نوشت: من می‌دانم که دنبال کنندگان من در صفحه مجازی، متوجه غیبت من شده‌اند و بسیار پیگیری موسیقی‌ای که در حال ساختش بودم هستند. چندی پیش، متوجه شدم که بر اثر بیماری لوپوس یکی از کلیه‌های خود را از دست داده‌ام و باید تحت عمل پیوند قرار بگیرم. یکی از دوستانم، کلیه خود را به من اهدا کرد تا جان مرا حفظ کند.

رنگ آبی بالاترین رتبه را در آرامش بخش بودن دارد و به کاهش فشارخون و ضربان قلب کمک می¬کند که دو عامل اصلی در ایجاد یک خواب شبانه آرام هستند. رنگ آبی، شادی را نیز به همراه می¬آورد. طبق اظهارات یک متخصص دکوراسیون داخلی و نوردرمانی، در تحقیقات انجام شده، اکثر کسانی که اتاق خوابی به رنگ آبی دارند، اظهار کرده اند که معمولا با شادی از خواب بیدار می شوند.

دکتر ایرج حریرچی، سخنگوی وزارت بهداشت با بیان اینکه رتبه ایران در شاخص امید به زندگی در طی سال‌ها و دهه‌های گذشته بین ۱۰۰ تا ۱۱۰ در مقایسه با دیگر کشورهای جهان بوده است، گفت: افزایش ۲۵ سال امید به زندگی در طی چهار دهه، پیشرفت بسیار چشمگیر و شاخص خیره کننده‌ای است که ناشی از بهبود زیرساخت‌های اقتصادی و اجتماعی و نیز اقدامات حوزه سلامت در چند دهه گذشته بوده است.

عسل یکی از بهترین درمان‌هایی است که برای رفع موهای زیر پوستی می‌توانید انجام دهید. این ماده معجزه‌گر خاصیت آنتی‌باکتریالی دارد و با مرطوب نگه داشتن پوست‌تان التهاب و تورم روی آن را کاهش می‌دهد. برای انجام این درمان کافی است تا مقداری عسل خالص را روی پوست آسیب دیده بمالید و بگذارید ۱۲ تا ۱۵ دقیقه روی آن بماند و بعد با آب سرد پوست خود را آبکشی کنید.
 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13773

افزودن نظر