سلنا گومز و لیدی گاگا از بیماری خود می‌گویند!
۲۴ بهمن ۱۳۹۶

سلنا گومز و لیدی گاگا از بیماری خود می‌گویند!

سلنا گومز در سپتامبر ۲۰۱۷ اعلام کرد که در تابستان تحت عمل جراحی پیوند کلیه قرار گرفته است. او در پُستی اینستاگرامی نوشت: من می‌دانم که دنبال کنندگان من در صفحه مجازی، متوجه غیبت من شده‌اند و بسیار پیگیری موسیقی‌ای که در حال ساختش بودم هستند. چندی پیش، متوجه شدم که بر اثر بیماری لوپوس یکی از کلیه‌های خود را از دست داده‌ام و باید تحت عمل پیوند قرار بگیرم. یکی از دوستانم، کلیه خود را به من اهدا کرد تا جان مرا حفظ کند.


سال ۲۰۱۷، سال سختی برای برخی از بازیگران خارجی که بیماری خود را رسانه‌ای کردند بود. از جولیا لوییس دریفاس که درباره مبارزه‌اش با سرطان پستان صحبت کرد گرفته تا سلنا گومز که در صفحه اجتماعی خود از دوستش به خاطر اهدا کلیه تشکر کرد و از بیماری لوپوسش پرده برداشت. تمامی این بازیگران پس افشای راز خود، با اعتماد به نفس و قدرت بیشتری ظاهر شدند و به دیگران امید دادند تا با بیماری خود مبارزه کنند.


۱. جولیا لوییس دریفاس 


جولیا لوییس که با بازی در سریال آمریکایی کمدی ویپ معروف شده است، در ماه سپتامبر اعلام کرد که به سرطان پستان مبتلا شده است. او با اشاره به این نکته که از هر ۸ زن در جهان یک نفر به سرطان پستان مبتلا می‌شود و اکنون نوبت او است، گفت که "خوشبختانه من از بهترین گروه حمایت کننده در اطرافم از دوست گرفته تا فامیل برخوردار هستم اما از این که همه زنان چنین شانسی ندارند ناراحت هستم. امیدوارم که مبارزه با سرطان یک امر جهانی شود و همه به کمک یکدیگر برای مبارزه با همه سرطان‌ها برویم."  تولید این سریال بعدها به دلیل تحت درمان قرار گرفتن جولیا متوقف شد.


۲. لیدی گاگا 


این خواننده معروف، پس از اینکه تور کنسرت خود را به تعویق انداخت اعلام کرد که به بیماری فیبرومیالژیا که نوعی سندروم درد اسکلتی-عضلانی مزمن است مبتلا است. وی در توییتر خود نوشت "من امیدوارم که آگاهی‌ها نسبت به این بیماری بیشتر شود و افراد مبتلا به این بیماری با یکدیگر ارتباط پیدا کنند تا بتوانیم با کمک یکدیگر بر این بیماری غلبه کنیم."


۳. سلنا گومز 


این خواننده جوان پس از افشای بیماری لوپوس خود، در سپتامبر ۲۰۱۷ اعلام کرد که در تابستان تحت عمل جراحی پیوند کلیه قرار گرفته است. او در پُستی اینستاگرامی نوشت: "من می‌دانم که دنبال‌کنندگان من در صفحه مجازی، متوجه غیبت من شده‌اند و بسیار پیگیری موسیقی‌ای که در حال ساختش بودم هستند. چندی پیش، من متوجه شدم که بر اثر بیماری لوپوس یکی از کلیه‌های خود را از دست داده‌ام و باید تحت عمل پیوند قرار بگیرم. یکی از دوستانم فرانسیا ریزا، کلیه خود را به من اهدا کرد تا جان خواننده مورد علاقه‌اش را حفظ کند".
 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13769

افزودن نظر