فراخوان دهمين سمينار جلوه‌هايی از زندگی با ديابت
۲۳ بهمن ۱۳۹۶

فراخوان دهمين سمينار جلوه‌هايی از زندگی با ديابت


آخرین آمار منتشر شده از سوی فدراسیون بین‌المللی دیابت نشان می‌دهد که در افراد مابین سنین ۶۵ تا ۹۹ سال ۱۱۲ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در جهان به دیابت مبتلا هستند. با شیوع ۱۸.۸ درصد، اگر این روند ادامه پیدا کند تا سال ۲۰۴۵ میلادی ۲۵۳ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر از افراد سنین بالای ۶۵ سال مبتلا به دیابت خواهند شد. در حال حاضر در کشور حدود ۷ درصد جمعیت، بالای ۶۰ سال هستند و این رقم در سال ۱۴۲۵ به ۲۲ درصد خواهد رسید. با توجه به افزایش جمعیت دیابتی‌ها و افزایش عده سالمندان در کشور نشان می‌دهد که طی سال‌های آتی شاهد افزایش عده دیابتی‌های سالمند خواهیم بود زیرا شیوع دیابت در سالمندی تا سه برابر بیش از سنین جوانی است.
سالانه بیش از ۱۱ درصد بودجه بهداشتی كشورها صرف هزينه مراقبت‌های درمانی افراد ديابتی می شود كه اين بودجه بيش از دو برابر هزينه‌های درمانی افراد غير ديابتی است كه بخش اعظم اين هزينه‌ها صرف عوارض ناشی از ديابت می شود.
بنابراين ما را بر آن می دارد كه هر چه زودتر برنامه آموزشی ديابت براي سالمندان را محقق سازيم زيرا اساس درمان ديابت آموزش است.
در همين راستا انجمن ديابت ايران در نظر دارد سميناری تحت عنوان «چنين كنند سالمندان موفق ديابتی» با موضوع سالمندان و دیابت و ارایه راه حل های سلامتی با دیابت در سالمندی، در روز پنجشنبه ۲۶ بهمن ماه سال جاری، از ساعت ۹ صبح الی ۱۲ ظهر در محل تالار امام (ره) بیمارستان امام خمینی (ره) واقع در انتهای بلوار كشاورز، خیابان دكتر محمد قريب برگزار نمايد.

  • لازم به ذکر است که حضور برای عموم مردم آزاد است. 
     
سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13763

افزودن نظر