اخبار پزشکی - دوشنبه 96/11/23
۲۳ بهمن ۱۳۹۶

اخبار پزشکی - دوشنبه ۹۶/۱۱/۲۳


سرفصل خبرها:

 

 

یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید برای ارتقای سلامتی خودتان انجام بدهید، کاهش میزان استفاده از نمک است. برای اینکه این کار را به سرانجام برسانید، باید نمک را از غذاها و میان‌وعده‌ها کنار بگذارید تا خطر ابتلا به بیماری پُرفشاری خون و دیگر بیماری‌های خطرناک را کاهش بدهید. استفاده از آب انواع مرکبات تازه مانند آب لیمو یا آب پرتقال می‌تواند جایگزین مناسبی برای نمک باشد و طعم جذاب‌تری هم به غذاهای شما بدهد. 

فواید فیبر برای سلامتی افراد مبتلا به بیماری دیابت نوع ۲ شامل موارد متعددی می‌شود که از بین آن‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد: اثرات محافظتی برای قلب و عروق، کنترل قند خون، حفظ وزن در محدوده سالم و اجابت مزاج منظم. فیبرها برخلاف قندها و نشاسته‌ها کاملا در بدن هضم نمی‌شوند و درنتیجه قند خون را افزایش نمی‌دهند.

 

در مطالعه انجام شده در دانشگاه کنت، از شرکت کنندگان خواسته شد تا در یک مسیر مستقیم و مشخص، تا هدفی از پیش تعیین شده راه بروند. به‌علاوه از پیش، تستی از آن‌ها گرفته شد و میزان آرام یا عصبی بودن افراد تعیین شد. با کمال تعجب مشخص شد که افرادی که مضطرب یا عصبی هستند، بیشتر به سمت چپ متمایل هستند. درواقع مسائل روانی که در نیمکره راست مغز پردازش می‌شوند، مانند اضطراب یا نگرانی، باعث تمایل بدن به سمت چپ می‌شوند.

 

انجام مراقبت‌های زیبایی مربوط به ناخن‌ها در دوران بارداری، فقط در صورتی که از پاکیزگی و بهداشت ابزار کار موجود در سالن زیبایی مطمئن هستید، مجاز است. زیرا به طور کلی، خطر انتقال عفونت از طریق استفاده از ابزار غیر استریل برای هر شخصی وجود دارد. اما انتقال این عفونت در دوران بارداری می‌تواند زندگی جنین را به خطر اندازد.

 

در صورت داشتن چاقی شکمی لازم است بعضی از عادات روزمره خود را تغییر دهید. مثلا تمرین های بدنی منظم روزانه، از جمله تمرین‌های مخصوص لاغری شکم و تمرین‌های مناسب قلب و عروق انجام دهید (مانند پیاده‌روی، دوچرخه، شنا و طناب زدن). با مصرف بیشتر آب و چای سبز آب‌رسانی بیشتر به بدن انجام دهید و تغذیه سالم‌تر داشته باشید.
 

رواشناسان همواره توصیه می‌کنند که اسیر ریتم یکنواخت زندگی نشوید، روابط دوستانه‌تان را گسترش دهید، به زندگی پشت نکنید، به استقبال آن بروید و روابط جدید را تجربه کنید. یادتان باشد که تحت هیچ شرایطی از خودتان غافل نشوید. یادتان باشد که زندگی پیشرفت شما را می‌خواهد پس به خودتان سخت نگیرید و نسبت به خود خسیس نباشید!

بعضی از یافته‌های علمی نشان می‌دهند که ارگاسم می‌تواند همه انواع درد را مانند درد آرتریت، درد پس از جراحی و حتی درد هنگام زایمان را تسکین بدهد. مکانیسم این اثرگذاری بیش از همه به آزاد شدن نوعی ماده شیمیایی در بدن به نام اُکسیتوسین درحین ارگاسم برمی‌گردد. همین اکسیتوسین است که برقراری پیوند صمیمی با همسر، احساس آرامش و دیگر حالت‌های مثبت را به‌وجود می‌آورد. البته تسکین درد ناشی از ارگاسم اساسا کوتاه است و بین ۸ تا ۱۰ دقیقه دوام دارد. 

اگر به‌تازگی دندان‌تان را پُر کرده‌اید، ‌باید بدانید که احتمال دارد حساسیت نسبت به نوشیدنی‌ها و مواد غذایی سرد و گرم را تا ۳ ماه تجربه کنید. اگر این حساسیت بیشتر از ۳ ماه ادامه پیدا کند، باید سریع‌تر دندان‌پزشک خودتان را از چنین اتفاقی مطلع کنید. 

 

استفاده از روغن زیتون یکی از بهترین درمان‌هایی است که برای خشکی پوست مخصوصا خشکی پوست دست می‌توانید از آن کمک بگیرید. این روغن گیاهی سرشار از اسیدهای چرب مفید و آنتی‌اکسیدان است و این ترکیبات می‌توانند پوست بدن شما را کاملا نرم و لطیف کنند. برای این درمان کافی است تا قبل از حمام مقداری روغن زیتون فرابکر را روی نواحی خشک بمالید و ۷ دقیقه صبر کنید و بعد دوش بگیرید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13762

افزودن نظر