اخبار پزشکی - یکشنبه 96/11/22
۲۲ بهمن ۱۳۹۶

اخبار پزشکی - یکشنبه ۹۶/۱۱/۲۲


سرفصل خبرها:

 

بعضی از زوج‌ها علی‌رغم گذر زمان، آگاهی مطلوبی درباره شیوه عشق‌ورزی همدیگر کسب نمی‌کنند و همین مساله به بروز مشکلات مختلفی در میان آنان منجر می‌شود. «زبان عشق» در میان انسان‌ها یکسان نیست و می‌تواند انواع مختلفی داشته باشد. در یک زندگی مشترک سال و موفق، هر دو طرف می‌توانند زبان عشق همدیگر را درک کنند و حتی شیوه‌هایی را انتخاب کنند که رضایت‌مندی بیشتری را در همسرشان ایجاد می‌کنند.

استفاده از آب لیمو یکی از بهترین درمان‌هایی است که برای رفع خارش مقعد نباید آن را فراموش کنید. لیمو به کاهش التهاب ناشی از عفونت کمک کرده و استفاده از آن بسیار تسکین دهنده خواهد بود. برای این درمان کافی است تا آب یک لیمو را بگیرید و با استفاده از پنبه آن را در ناحیه مورد نظر ماساژ دهید.

تزریق چربی می‌تواند فرسودگی‌ها و افتادگی‌های ناشی از افزایش سن را تا حدود زیادی جبران کند. این مشکلات ناشی از افزایش سن، معمولا عبارت‌اند از خط خنده، خط اخم، خطوط گوشه دهان، چین‌وچروک‌ها، گودرفتگی‌ها و فرورفتگی‌ها (مانند زیر چشم یا زیر استخوان‌های گونه). کم‌حجمی لب‌ها نیز با کمک تزریق چربی قابل جبران است و اسکارهای ناشی از آکنه را هم می‌توان با کمک همین روش برطرف کرد.

کنار گذاشتن شام باعث ایجاد اختلال خواب می‌شود و درنهایت کاری میکند که فرد در روز بعدی به پُرخوری روی بیاورد و رفتار غذایی کاملا غلطی را از خودش نشان بدهد. استراتژی درست برای مواجهه با این عادت غذایی نادرست این است که حجم غذایی اصلی را به صبح انتقال بدهید. پُرخوری شبانه باعث می‌شود که صبح‌ها گرسنه نباشید و نتوانید چیزی بخورید و در ادامه چرخه معیوبی را شکل می‌دهد که فرد هیچ‌وقت نمی‌خواهد صبحانه بخورد و همیشه ترجیح می‌دهد که شب‌ها پُرخوری کند.

یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد که مصرف نوشابه‌های شیرین در کنار برگر یا مرغ سوخاری واقعا می‌تواند بدن را در شرایط افزایش وزن شدیدتر قرار بدهد. مصرف همزمان نوشابه‌های شیرین و وعده‌های غذایی سرشار از پروتئین، یکی از عادت‌های غذایی رایج در میان بسیاری از مردم جهان است. با این‌حال، محققان در این مطالعه متوجه شده‌اند که چنین ترکیبی، ذخیره‌سازی چربی‌های استفاده‌نشده را افزایش می‌دهد.
 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13748

افزودن نظر