اخبار پزشکی - شنبه 96/11/21
۲۱ بهمن ۱۳۹۶

اخبار پزشکی - شنبه ۹۶/۱۱/۲۱


سرفصل خبرها:

 

 

ریشه، پوست و برگ‌های قاصدک می‌توانند برای تهیه یک چای تقویت‌کننده قوای جنسی مورد استفاده قرار بگیرند. شما می‌توانید از این چای به اندازه ۱ تا ۲ بار در روز استفاده کنید تا کیفیت عملکرد جنسی خودتان را افزایش بدهید. 

 

ماست غنی از بیوتین است و می‌تواند یکی از بهترین منابعی باشد که برای تامین مقدار بیوتین لازم برای رشد کامل مو، ناخن و به طور کلی سلامت بدن‌تان به آن نیاز دارید. خوش‌بختانه امروزه ماست‌های متنوعی وجود دارند که غنی شده با بیوتین هستند و مصرف آن‌ها به تنهایی هم می‌تواند بیوتین لازم برای بدن‌تان را تامین کند.

 

اگر شما هم در خانواده خود، فرد مبتلا به سرطان دارید و می‌خواهید که غذاها را بیشتر باب میل او درست کنید یا با تهیه غذا سلامت این فرد را به خطر نیندازید، افزودن این چند ماده غذایی برای طعم‌دهی بیشتر به وعده‌های غذایی را به شما توصیه می‌کنیم: انواع فلفل دلمه‌ای رنگی؛ سس کچاپ خانگی؛ سرکه بالزامیک؛ سرکه سیب؛ سرکه انگور؛ سس سویای بدون نمک؛ پودر آویشن؛‌ تخم گشنیز؛ پودر هل؛ چوب دارچین؛ پودر خردل؛ سیر تازه؛ انواع مغزهای خام و پودرشده؛ انواع پنیر کم‌نمک. 

 

تغییرات هورمونی در دوره قاعدگی باعث می‌شوند که سطح قند خون به وضعیت ناپایدار برسد و درنتیجه بسیاری از زنان با هوس استفاده از مواد غذایی شیرین مواجه شوند. خوردن مواد غذایی سرشار از قند در دوره قاعدگی به شکل‌گیری نوسان در سطح قند خون و درنتیجه، نوسان‌های خلقی و تنش‌های عصبی منجر می‌شود. در دوره قاعدگی باید از خوراکی‌های سالم مانند میوه‌های سرشار از فیبر در کنار ماست کم‌چرب استفاده کنید و از مواد غذایی و خوراکی‌های شیرین فاصله بگیرید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13747

افزودن نظر