اخبار پزشکی - پنجشنبه 96/11/19
۱۹ بهمن ۱۳۹۶

اخبار پزشکی - پنجشنبه ۹۶/۱۱/۱۹


سرفصل خبرها:

 

بدن هر انسانی می‌تواند همراه با افزایش سن تغییر کند، اما شما می‌توانید از طریق رژیم غذایی سالم و ورزش منظم، عملکرد بدن را تقویت کنید و سلامت عمومی را ارتقا بدهید. افرادی که از سلامت عمومی بالاتری برخوردار هستند و خصوصا ورزش‌های قدرتی و هوازی را جدی می‌گیرند، عملکرد بهتری در رابطه زناشویی خواهند داشت. 

انتخاب گزینه‌های کم‌‌قند و یا بدون قند را در برنامه روزانه خود داشته باشید. همه چیزهایی که دوست دارید مثل غلات، ماست یا پاپ کورن، حتما یک نام تجاری یا نسخه‌ای با شکر کمتر دارند، بنابراین سعی کنید آنها را با آگاهی انتخاب کنید. به عنوان مثال غلات کامل، ماست غیر طعم دار یا پاپ کورن ساده، گزینه‌های بهتری هستند.

طرز تهیه اولین ترفندی که با آن آشنا خواهید شد بسیار ساده است. استفاده از  زردچوبه و شیر ترکیب ساده‌ای است که به راحتی در منزل قابل تهیه است. زرد‌چوبه خواص بسیار زیادی برای پوست شما دارد و می‌تواند عامل موثری در پیشگیری از سرطان و حتی افسردگی باشد. صرف‌ نظر از خواص جادویی زردچوبه و شیر، ترکیب این ۲ ماده طبیعی می‌تواند به طور طبیعی مانع از رشد موهای پشت لب شود.

دکتر بابک زمانی، رئیس انجمن سکته مغزی ایران، اختلال در تکلم، ضعف بازو و کج شدن صورت را سه علامت سکته مغزی عنوان کرد و گفت: وضعیت ارجاع بیماران سکته مغزی در ایران در ۴.۵ ساعت اولیه خیلی بد است و در ۲۴ ساعت اول نیز شرایط خوبی نداریم.

درست است که میوه‌ها‌ی خشک شده منبعی عالی از ویتامین‌ها‌، مواد معدنی و فیبر هستند، اما شما باید آن‌ها‌ را کمتر مصرف کنید زیرا حاوی کالری و قند بسیار بالایی هستند. مثلا فقط یک فنجان آلو شامل بیش از ۴۰۰ کالری و ۴۵ گرم قند است در حالی که یک فنجان آلوی تازه فقط ۷۶ کالری و ۱۶ گرم قند دارد.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13745

افزودن نظر