اخبار پزشکی - چهارشنبه 96/11/18
۱۸ بهمن ۱۳۹۶

اخبار پزشکی - چهارشنبه ۹۶/۱۱/۱۸


سرفصل خبرها:

دوره‌های قاعدگی سنگین‌تر و شدیدتر در صورت استفاده از IUD شایع هستند، اما بعضی از افراد هم خون‌ریزی‌های سبک‌تری را بعد از استفاده از IUD تجربه می‌کنند. خون‌ریزی ناشی از قاعدگی می‌تواند به اندازه‌ای شدید شود که شانس ابتلا به کم‌خونی را بالا ببرد. IUD همچنین می‌تواند گرفتگی عضلانی ناشی از قاعدگی را افزایش بدهد و باعث ایجاد کمردرد در بعضی از زنان شود.

موز سرشار از پتاسیم و ویتامین B۶ است که نفخ را کمتر می‌کنند و همچنین به ریلکس کردن عضله‌های بدن، ازجمه عضله‌های رحم، کمک می‌رسانند. به یاد داشته باشید که دریافت پتاسیم به اندازه کافی به تنظیم فشار خون و ارسال اکسیژن لازم به مغز کمک می‌کند که هر دو برای حفظ خلق‌وخو در وضعیت مطلوب موثر هستند. 

متخصصان می‌گویند که هیچ همسری نمی‌تواند قابلیت ذهن‌خوانی دقیق و مطلق داشته باشد. پس شما باید نیازهای خودتان را با بیان واضح و گویا به او انتقال بدهید. جدی گرفتن این نکته و پرهیز از ایجاد ابهام، نقش موثری در شکل‌گیری یک رابطه شفاف و بدون حاشیه ایفا می‌کند.

وعده‌غذایی،‌‌ آن هم به معنای واقعی کلمه، وعده‌ای است که سر میز غذا، در کمال آرامش و دست کم طی ۲۰ دقیقه صرف شود؛‌ نه این‌که جلوی رایانه یا تلویزیون و به صورت کاملا سرپایی! یادتان باشد برای این‌که احساس سیری  به مغز مخابره شود، رعایت این اصول لازم است.

تشکیل تاول در محل سوختگی مشخصه¬ سوختگی درجه¬ دو است. مایع داخل تاول، آب یا پلاسمایی است که براثر حرارت ایجاد شده و نباید تاول را ترکاند چون محلی برای ورود عفونت خواهد شد. به هرحال با گذشت زمان این مایع توسط بافت جذب خواهد شد. بهترین کار این است که ابتدا آب سرد را ملایم روی سوختگی بریزید تا زمانی که درد و سوزش تسکین یابد، سپس برای جلوگیری از باز شدن تاول، روی آن را بپوشانید.

دارچین بوی بد ناشی از باکتری‌های درون دهان را از بین‌ می‌برد. عسل هم با خاصیت ضد میکروبی، جرم‌های موجود در دهان را تمیز کرده و سطح روی دندان‌ها را پاکیزه نگه می‌دارد. لیمو هم با عطر و بوی قوی‌ای که دارد، هم‌زمان با سفید‌کردن دندان‌ها باعث می‌شود تا نفس‌تان همیشه بوی مرکبات تازه دهد.

بیماری آغوش ام اس عبارت است از احساس سفت شدن یا تحریک ناشی از اسپاسم عضلات اطراف قفسه سینه و شکم که به ویژه تنفس را دشوار می‌کند. مانند بسیاری از علائم ام اس ، این نشانه نیز می‌تواند در هر فرد متفاوت باشد. در ابتدا ممکن است این درد خیلی هشدار دهنده نباشد. اما ممکن است روزی برسد که احساس گرفتگی عضلانی در اطراف کمر نیز ایجاد شود. به طوری که همراه با هر عمل دم، این احساس گرفتگی کاملا احساس می‌شود.

بعضی از بارداری‌های همراه با لوپوس به درمان زودهنگام نیازمند هستند. این شیوه‌های درمانی با خطرات و عوارض مربوط به لوپوس مقابله می‌کنند و باید در عرض اولین هفته‌های بارداری شروع شوند تا به بهترین نتیجه برسند. اگر زنان با مشکل تشدید و عود کردن لوپوس مواجه باشند، خطر بروز عوارض ناشی از این مشکل در دوران بارداری نیز افزایش پیدا می‌کند. به همین دلیل، جدی گرفتن توصیه‌های پزشک و همکاری با او از اهمیت خاصی برای این زنان برخوردار است. 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13744

افزودن نظر