اخبار پزشکی - سه شنبه 96/11/17
۱۷ بهمن ۱۳۹۶

اخبار پزشکی - سه شنبه ۹۶/۱۱/۱۷


سرفصل خبرها:

 

بحث کردن سر اختلاف‌ها و چالش‌ها عادی است و هیچ فردی نباید انتظار داشته باشد که رابطه با همسرش همواره بی‌نقص و در ایده‌آل‌ترین شرایط ممکن پیش برود. چیزی که اهمیت دارد، این است که زوج‌ها باید در طول بحث‌ها و مشاجره‌ها حتما اصول بحث را رعایت کنند و وضعیت را به سمت عیب‌جویی و قضاوت‌گری نکشانند.

به دلیل خواص ویژه روغن کرچک و پروتئین زیاد آن، این ماده خوراکی مصرف طولانی در زمینه تقویت، رشد و استحکام موها داشته است. در یک ظرف شیشه‌ای تمیز، روغن کرچک و روغن نارگیل را با هم مخلوط کنید. سپس ماده درون کپسول‌های ویتامین E را خارج کنید و به سایر مواد اضافه کنید. در ظرف را ببندید و حسابی تکان دهید تا تمامی مواد کاملا با هم ترکیب شوند. در ادامه، فِرچه ریمل را به مواد درون ظرف آغشته کنید و هر شب قبل از خواب مثل اینکه ریمل می‌زنید، سرم را به مژ‌ه‌های خود بزنید.

شستن ملحفه¬ها به‌طور منظم بسیار مهم است، چون جمع شدن سلول¬های مرده باعث تولید کرم¬های ریز، باکتری¬های نامطلوب و بوهای نامطبوع می¬شود. به¬این¬ترتیب، برای جلوگیری از تولید باکتری¬های مربوط به رختخواب حداقل هفته¬ای یکبار شستشوی ملحفه¬ها ضروری است.

علیرضا رییسی، معاون بهداشت وزیر بهداشت با اشاره به کاهش سن استفاده از دخانیات اعلام کرد: درحال حاضر سن مصرف قلیان در دختران به ۱۴ سال رسیده است؛ چراکه دسترسی به قلیان راحت و قیمت آن هم پایین است.

فقط ۲ قاشق غذاخوری مغز تخمه کدو حاوی ۹۶ میلی گرم منیزیم، یعنی حدود ۲۵ درصد از میزان توصیه شده برای هر روز است. سایر مواد غذایی حاوی منیزیم شامل بادام، تخمه آفتابگردان، بادام زمینی، آجیل کاج، دانه کتان و گردو می‌شوند. فقط هنگام مصرف آجیل و دانه‌ها، حواس‌تان به مقدار کالری مصرفی خودتان باشد.

رضا فکرآزاد متخصص بیمار‌ی‌های لثه می‌گوید که اگر به سلامت بافت لثه توجه نکنیم، در آینده نه‌تنها ساختار لثه دچار مشکل می‌شود و دندان‌ها از بین می‌روند بلکه دیگر آرواره و استخوان فکی وجود ندارد تا بتوانیم ایمپلنت‌گذاری کنیم. وارد شدن ایمپلنت‌ها این شبهه را ایجاد کرده است که اگر دندان‌ها از بین بروند، با ایمپلنت‌گذاری مشکل حل می‌شود؛ بدون آنکه در نظر داشته باشند با از بین رفتن بافت لثه جایگاهی برای ایمپلنت‌گذاری حتی دندان مصنوعی وجود ندارد.

هرگز پس از کشیدن دندان از آسپیرین استفاده نکنید، ولی می‌توانید از داروهای ایبوپروفن کمک بگیرید. آسپیرین، خصلت رقیق‌کننده برای خون دارد و تشکیل لختگی خون را به تاخیر می‌اندازد و قطعا مانع از التیام ناحیه مورد نظر می‌شود. پس همواره داروها را طبق نظر پزشک مصرف کنید و قبل از اضافه کردن هر داروی جدیدی به برنامه درمانی خودتان با پزشک مشورت کنید. 

بیشتر موارد انزال زودرس دارای علت مشخص و روشنی نیستند. گاهی عوامل روان‌شناختی می‌توانند باعث ابتلا به انزال زودرس شوند که این عوامل عبارت‌اند از اضطراب، احساس گناه و افسردگی. در بعضی از موارد، انزال زودرس می‌تواند با دلایل پزشکی مانند مشکلات هورمونی، آسیب‌دیدگی یا عوارض جانبی داروها ارتباط داشته باشد. 
 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13728

افزودن نظر