حتما هفته‌ای یکبار ملحفه‌ها را بشویید!
۱۷ بهمن ۱۳۹۶

حتما هفته‌ای یکبار ملحفه‌ها را بشویید!

شستن ملحفه‌ها به‌طور منظم بسیار مهم است، چون جمع شدن سلول‌های مرده باعث تولید کرم‌های ریز، باکتری‌های نامطلوب و بوهای نامطبوع می‌شود. به این ترتیب، برای جلوگیری از تولید باکتری‌های مربوط به رختخواب حداقل هفته‌ای یکبار شستشوی ملحفه‌ها ضروری است.


به خاطر کمبود زمان یا تنبلی، شستشوی ملحفه‌ها را به تعویق می‌اندازید؟ ولی به‌طور ایده‌آل هفته‌ای یکبار باید ملحفه‌ها را به ماشین لباسشویی بسپارید.
شستن ملحفه‌ها به‌طور منظم بسیار مهم است، چون جمع شدن سلول‌های مرده باعث تولید کرم‌های ریز، باکتری‌های نامطلوب و بوهای نامطبوع می‌شود. به این ترتیب، برای جلوگیری از تولید باکتری‌های مربوط به رختخواب حداقل هفته‌ای یکبار شستشوی ملحفه‌ها ضروری است. در بیمارستان‌ها برای اینکه باکتری‌ها به‌طور کامل کشته شوند، شستشو در دمای بالاتر از هفتاد درجه سانتی‌گراد باید انجام شود ولی در منزل برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی، شستشو بین ۳۰ تا ۴۰ درجه سانتی‌گراد توصیه می‌شود و اگر احتمال وجود کرم‌های ریز وجود دارد، برای از بین بردن آنها، دمای بالاتر از ۶۰ درجه سانتی‌گراد لازم است. 
به همین ترتیب رویه بالش‌ها را فراموش نکنید. در طول شب سر انسان مقدار زیادی عرق می‌کند، برای جلوگیری از نفوذ مایعات بدن، آنها نیز هر دو هفته یکبار باید شستشو شوند. پتو و لحاف هم حداقل سالی یکبار باید شستشو شوند. شستن ملحفه و رویه بالش‌ها را فقط به زمانی که مهمان دارید موکول نکنید.
 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13718

افزودن نظر