اخبار پزشکی - چهارشنبه 96/11/11
۱۱ بهمن ۱۳۹۶

اخبار پزشکی - چهارشنبه ۹۶/۱۱/۱۱


سرفصل خبرها:

 

افرادی که از رژیم‌های غذایی کم‌کربوهیدرات پیروی می‌کنند، بیشتر از دیگران با شانس شکل‌گیری کتون‌ها و بدبو شدن دهان مواجه هستند. متخصصان می‌گویند که اگر به بیماری دیابت نوع ۱ مبتلا باشید و با مشکل تجمع کتون‌ها مواجه شوید، باید حتما به پزشک مراجعه کنید چون این حالت می‌تواند از نشانه‌های کمبود انسولین در بدن شما باشد.

خانم‌های باردار همیشه مواد مغذی لازم را از طریق رژیم غذایی دریافت نمی‌کنند و ویتامین‌های پریناتال برای پُر کردن همین شکاف تغذیه‌ای طراحی شده‌اند. اما توجه داشتن به این نکته ضروری است که ویتامین‌های پریناتال، فقط مکملی در کنار رژیم غذایی سالم برای زنان باردار هستند و هرگز نمی‌توانند جایگزیی برای رژیم غذایی سالم آنها باشند. 

انجام دادن آزمایش پاپ اسمیر به‌طور منظم، از ابتلا به سرطان دهانه رحم جلوگیری می‌کند، چون تغییرات پیش‌سرطانی را مشخص می‌کند و قبل از سرطانی شدن وضعیت، امکان درمان بیماری احتمالی را فراهم می‌سازد. 

 مواد غذایی کاملا فرآوری‌شده اساسا میزان زیادی از قندها، چربی‌ها و نمک را به بدن می‌رسانند. این مواد غذایی شامل چیپس‌ها، شیرینی‌ها، نودل، ذرت بوداده صنعتی، سس‌های صنعتی و غذاهای آماده هستند. مواد غذایی کاملا فرآوری‌شده همان خوراکی‌هایی هستند که باعث افزایش وزن می‌شوند و از این طریق به مغز آسیب می‌رسانند. 

مطالعات علمی نشان می‌دهند که رژیم‌های مبتنی بر مواد غذایی گیاهی، به کنترل کلسترول و فشار خون کمک می‌کنند و درنتیجه خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را دفع می‌سازند. بخش اصلی این اثرگذاری به وجود فیبر بسیار زیاد در منابع پروتئینی گیاهی نسبت به منابع پروتئینی حیوانی مرتبط می‌شود.

یک رژیم سفت و سخت که در آن اثری از موادغذایی موردعلاقه شما نباشد، قطعا نتیجه نخواهد داشت و به شکست ختم می‌شود. همواره به خاطرداشته باشید که شما باید به مرور زمان تغییرات محسوسی در نوع تغذیه خود ایجادکنید به این معنا که مصرف موادغذایی شیرین و چرب را به حداقل برسانید و در کل کمتر غذا بخورید. 

در برداشتن موهای ابرو زیاده روی نکنید در غیر این صورت، آراستگی ابروهای تان را از دست خواهید داد که باعث کاهش زیبایی چشمان تان خواهد شد. برای ابروهای پرپشت یا توخالی، بسته به سرعت رویش مجدد مو، بین هر ۳ تا ۵ هفته یکبار، موهایی که خارج از خط ابرو روییده اند بردارید.

چای سبز دارای مقدار زیادی آنتی اکسیدان است که باعث بهبود سوخت و ساز بدن می¬شود. اگر چای سبز به‌طور مرتب، چندبار در روز مصرف شود، باعث بهبود فرآیند سم¬زدایی درکبد خواهد شد. به این صورت که میزان کورتیزول را کاهش می¬دهد، کورتیزول مولکلولی است که باعث بی¬نظمی در عمل سوخت و ساز می¬شود.

استویا به عنوان یک جایگزین طبیعی و بدون کالری یکی از بهترین شیرین کننده‌های مصنوعی است. با این حال، فرم استفاده شده این گیاه در غذاهای بسته بندی شده، نوشیدنی‌ها و بسته‌های گیاهی، در واقع از نوع تصفیه شده است.  عصاره خام برگ استویا هنوز هم توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) به عنوان یکی از مکمل‌های غذایی مورد تایید نیست. 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13668

افزودن نظر