بهترین و بدترین شیرین کننده‌ها برای لاغری
۱۱ بهمن ۱۳۹۶

بهترین و بدترین شیرین کننده‌ها برای لاغری

استویا به عنوان یک جایگزین طبیعی و بدون کالری یکی از بهترین شیرین کننده‌های مصنوعی است. با این حال، فرم استفاده شده این گیاه در غذاهای بسته بندی شده، نوشیدنی‌ها و بسته‌های گیاهی، در واقع از نوع تصفیه شده است. عصاره خام برگ استویا هنوز هم توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) به عنوان یکی از مکمل‌های غذایی مورد تایید نیست.


صحبت از کالری و به طور خاص، حفظ کردن آن جزو داغ‌ترین موضوعات روز است. بسیاری از دلایل استفاده مردم برای تقویت قندهای خاص و جایگزین‌های قندها، براساس نظریه‌های علمی‌ای است که به خوبی اعتبار ندارند. با تمام این‌ها، مرور کوتاهی در مورد محبوب‌ترین شیرین‌کننده‌ها و برخی از پیامدهای بهداشتی آنها داریم:


شیرین‌کننده‌های طبیعی: 


نیشکر، شربت افرا، عسل


بهترین راه ایده‌آل برای لذت بردن از غذاهای شیرین استفاده از مقدار کمی‌ شکر واقعی از منابع طبیعی است. اما با وجود این، محدودیت برای همه مهم است چون هر قاشق غذاخوری از این قندها هم به میزان ۵۰ تا ۶۰ کالری را به بدن اضافه می‌کند. 


آگواو (کاکتوس آناناسی)


فروکتوز این گیاه بالاتر از سایر شیرین‌کننده‌های طبیعی است ( تا ۹۰ درصد) اما قند خون را به اندازه گلوکز افزایش نمی‌دهد. با این حال، شواهدی وجود دارد که مقادیر فراوان فروکتوز باعث افزایش سطح چربی خون به نام تری‌گلیسیرید می‌شود که ممکن است به سایر مشکلات سلامت مانند بیماری‌های قلبی، کبد چرب و سندرم متابولیک کمک کند. بنابراین یادتان باشد که نباید در مصرف هیچ ماده‌ای زیاده‌روی کنید.


شربت ذرت پُر فروکتوز 


فروکتوز این ماده نسبت به ساکارز قند معمولی خیلی بیشتر نیست و برخی تحقیقات (اما نه همه) نشان می‌دهد که بدن آنها را به طور مشابه پردازش می‌کند. شربت ذرت معمولا در غذاهای پرچرب یافت می‌شود که به خاطر بسیاری دلایل انتخاب خوبی نیستند و بنابراین باید آن را مانند سایر قند‌ها مصرف کرد.

 

شیرین‌کننده‌های مصنوعی: 


شیرین‌کننده‌های مصنوعی حاوی کالری و کربوهیدرات نیستند و بنابراین برخلاف قند معمولی قند خون را پس از مصرف غذا افزایش نمی‌دهند. سال‌هاست که افراد برای کاهش وزن به غذاهای بدون قند و نوشیدنی‌های رژیمی‌ متکی هستند اما تحقیقات اخیر برای تأیید شیرین‌کننده‌های مصنوعی به شواهد کافی نرسیده‌اند. ظاهرا به جای جایگزین کردن نوشیدنی‌ها و غذاهای حاوی قند مصنوعی، بهتر آن است که کل مقدار قند مصرفی خود را کاهش دهید. 


استویا


استویا به عنوان یک جایگزین طبیعی و بدون کالری یکی از بهترین شیرین‌کننده‌های مصنوعی است. با این حال، فرم استفاده شده این گیاه در غذاهای بسته‌بندی شده، نوشیدنی‌ها و بسته‌های گیاهی، در واقع از نوع تصفیه‌شده است.  عصاره خام برگ استویا هنوز هم توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) به عنوان یکی از مکمل‌های غذایی مورد تایید نیست. 


قندهای الکلی


قندهای الکلی معمولا در آدامس‌ها و آب‌نبات‌های رژیمی‌ یافت می‌شوند. این ماده نسبت به شکر معمولی کالری و کربوهیدرات کمتری دارد و به میزان کمتری در قند خون تاثیر می‌گذارد، زیرا به سختی هضم می‌شود. در حالی که الکل شکری می‌تواند یک گزینه مناسب برای بیماران دیابتی باشد، اگر در مقادیر زیادی مصرف شود، می‌تواند باعث ایجاد گرفتگی عضلانی، اسهال و ناراحتی‌های گوارشی شود.
 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13667

افزودن نظر