اخبار پزشکی - دوشنبه 96/11/09
۰۹ بهمن ۱۳۹۶

اخبار پزشکی - دوشنبه ۹۶/۱۱/۰۹


سرفصل خبرها:

 

متخصصان می‌گویند که قلب کودکان ذاتا صدای بیشتری نسبت به قلب بزرگسالان تولید می‌کند. درواقع، ۷۰ درصد از کودکان از خس‌خس قلب گاه‌به‌گاه شِکوه می‌کنند، اما اکثریت قریب به اتفاق آنان هیچ مشکلی ندارند و قلب‌شان کاملا سالم است. 

با شروع یک رژیم، پیش بینی این قضیه که بدن چه عکس‌العملی خواهدداشت و تا چه مرحله‌ای می‌تواند این رژیم را تحمل کند، عملا غیر ممکن است. در این میان، توجه بیش از اندازه به عدد کاهش وزن، بدن را دچار دوگانگی می‌کند، در نتیجه انگیزه لاغری کم رنگ می‌شود و درنهایت کاهش وزن، غیرممکن خواهد شد!

توصیه می‌شود که ابتدا صبحانه را با یک نوشیدنی غیر اسیدی و ولرم مانند شیر یا چای رقیق و مقدار کمی کربوهیدرات مانند انواع نان یا غلات صبحانه شروع کنید و در ادامه و در صورت تمایل، آب پرتقال را هم در کنار سایر خوراکی‌های صبحانه داشته باشید.

برخی از خوراکی¬ها به دلیل اینکه باعث ایجاد احساس سیری می‌شوند، برای لاغری توصیه می¬شوند. این خوراکی¬ها مواد مغذی لازم برای بدن را فراهم می¬کنند به‌طوریکه بجای آنکه در بدن ذخیره شوند، در فعالیت¬های زیستی بدن مورد استفاده قرار می¬گیرند. مغز بادام یک خواراکی رفع کننده¬ی گرسنگی است که می‌تواند به کاهش چربی شکمی هم کمک کند. 

یکی از مطالعات اخیر نشان می‌دهد که فقدان تماس کافی با نور خورشید در زمستان می‌تواند نقشی فراتر و مهم‌تر از تصورات قبلی محققان در زمینه افزایش وزن زمستانی داشته باشد. به‌گفته محققان دانشگاه آلبرتا، عدم تماس کافی با نور خورشید در زمستان می‌تواند کاری کند که بدن چربی بیشتری را در طول ماه‌های زمستانی ذخیره کند. 

به گزارش ایسنا، رییس اداره سرطان وزارت بهداشت از بروز سالانه بیش از ۱۰۰ هزار مورد ابتلای جدید به سرطان در کشور خبر داد و گفت: بر اساس آخرین آمارها میزان ابتلا به سرطان در مردان ایرانی ۱۷۳ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر و در زنان ۱۳۷ نفر به ازای هر ۱۰۰ هزار نفر است. همچنین شایع‌ترین سرطان‌ها در ایران در میان زنان سرطان پستان است و سرطان معده نیز بالاترین بروز را در میان مردان ایرانی دارد.

آکنه شدیدا با تغذیه براساس سبک غذای غربی که سرشار از کالری‌ها، ‌چربی‌ها و کربوهیدرات‌های تصفیه‌شده است، ارتباط دارد. غذاهای فست‌فودی مانند انواع برگرها، ناگت، هات‌داگ، سیب‌زمینی سرخ‌کرده، میلک‌شیک‌ها و نوشابه‌های شیرین و گازدار،‌ همگی در سبک غذای غربی به میزان زیادی مصرف می‌شوند و خطر ابتلا به آکنه را افزایش می‌دهند. 

پیروی از رژیم Flexitarian با اضافه کردن ۵ گروه غذایی به رژیم غذایی آغاز می‌شود. این ۵ گروه عبارت‌اند از گوشت‌های جدیدی مانند پنیر توفو، لوبیا، عدس، نخود، مغزهای خام، دانه‌ها و تخم‌مرغ؛ میوه‌ها و سبزی‌ها؛ غلات سبوس‌دار؛ محصولات لبنی؛ و قندها و ادویه‌ها که شامل هر چیزی از گیاهان خشک‌شده گرفته تا سس‌های سالاد می‌شوند. احتمال کاهش وزن با پیروی از رژیم Flexitarian وجود دارد. البته این‌که کاهش وزن در این رژیم چه‌قدر سریع پیش برود و تا چه اندازه پایدار باقی بماند، کاملا به تلاش‌های خود شما بستگی دارد. 

 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13640

افزودن نظر