4 توصیه روانی برای لاغر شدن سریع
۰۷ بهمن ۱۳۹۶

۴ توصیه روانی برای لاغر شدن سریع

اگر تنفس شما به درستی انجام شود، حکم یک نوع کاهش دهنده اشتها را خواهدداشت. برای این منظور به آرامی بنشینید و سپس نفس عمیقی بکشید. با انگشت شصت دست چپتان، جلوی سوراخ سمت چپ بینی‌تان را بگیرید و برای ۳ ثانیه از سوراخ راست نفس بکشید. سپس در عرض ۶ ثانیه هوا را به آرامی از راه دهان خارج کنید. این دو عمل را سه مرتبه پشت سر هم تکرارکنید.


۱. ذهنتان را گول بزنید


یادتان باشد که ذهن شما از سهم‌های غذایی چیزی نمی‌داند. مثلا نمی‌داند که یک سهم ماست یا دو سهم میوه یعنی چه! اما وقتی شما با چشمان خودتان مقدار زیاد یا کم از یک ماده غذایی را تشخیص می‌دهید، ناخودآگاه پیامی به مغز فرستاده می‌شود که در ادامه احساس سیری یا گرسنگی می‌کنید. تحقیقات دانشمندان نشان داد‌ه است زمانی‌که شما مقدار غذای زیادی در یک رستوران سفارش می‌دهید، نسبت به زمانی‌که غذای کمتری سفارش می‌دهید، بیشتر احساس سیری می‌کنید در حالی‌ که ممکن است در هر دو حالت به یک میزان غذا میل کرده باشید! متخصصان تغذیه توصیه می‌کنند که اگر می‌خواهید مغزتان را فریب بدهید، قبل از هر کاری،بشقاب غذایتان را تغییردهید و به جای آن از پیش‌دستی استفاده کنید چون با حجم بسیاری کمی از غذا، به سرعت پُر می‌شود. شما حتی می‌توانید از قاشق و چنگال‌های کوچک استفاده‌ کنید چون با این کار مجبور می‌شوید که آهسته‌تر غذا بخورید. اما با تمام این تفاصیل، مراقب باشید که به چه میزان غذا میل می‌کنید: به عنوان مثال در مهمانی‌های خانوادگی یا مهمانی‌های سلف سرویس باید به میزان سهم غذای دریافتی دقت نمایید.


۲. عادات غذایی خود را به کمک هیپنوتیزم تغییردهید


درحقیقت هیپنوتیزم نوعی خواب است که شما درحین خواب، درواقع بیدارید اما می‌توانید بر دنیای درونتان اشراف داشته باشید. متخصصان اعصاب و روان معتقدند که به هنگام هیپنوتیزم، پنجره‌های مغز ما به سوی تمام الهامات باز است. بنابراین در این حالت ما می‌توانیم تجربه‌های جدیدی داشته‌ باشیم  و رفتارهای جدیدی از خود بروز دهیم. 


۳. یادبگیرید که آرامش خود را تحت هرشرایطی حفظ کنید


به خاطر داشته باشید که استرس، موجب ترشح کورتیزول می‌شود، هورمونی که اشتها را زیاد می‌کند، ذخیره مواد غذایی را در خون بالا می‌برد و سوخت و ساز مواد جذب شده را متوقف می‌کند. به همین ترتیب، ‌استرس تولید سروتونین (هورمون ضدافسردگی) را متوقف می‌سازد. استرس نظم خواب شبانه را نیز برهم می‌زند. وقتی ساعات خواب و استراحت کاهش می‌یابد، ناخودآگاه به علت خستگی و گرسنگی، اشتها بیشتر می‌شود و درنهایت اضافه وزن شما را به همراه خواهد داشت. تمرین‌های تنفس یکی از بهترین‌ روش‌ها برای کاهش استرس و تنش‌های زندگی است. اگر به آرامی و عمیق نفس بکشید اکسیژن‌رسانی به بخش‌های مختلف بدن بهتر صورت می‌گیرد، ترشح هورمون‌ها به حال تعادل برمی‌گردد و خاصیت بازی-اسیدی خون حفظ میشود. اگر به شکل تنفس خود دقت کنید، ناخودآگاه افکار وسوسه‌انگیز نیز از ذهنتان دور می‌گردد و دیگر برای خوردن وسوسه نمی‌شوید. 


۴. درست نفس بکشید


تنفس شما، اگر به درستی انجام شود، حکم یک نوع کاهش‌دهنده اشتها را خواهد داشت. برای این منظور به آرامی بنشینید و سپس نفس عمیقی بکشید. با انگشت شصت دست چپتان، جلوی سوراخ سمت چپ بینی‌تان را بگیرید و برای ۳ ثانیه از سوراخ راست نفس بکشید (عمل دم). سپس در عرض ۶ ثانیه هوا را به آرامی از راه دهان  خارج کنید (عمل بازدم). این دو عمل را سه مرتبه پشت سر هم تکرار کنید. سپس اگشت شصت دست راست را برداشته و این بار با انگشت اشاره جلوی سوراخ سمت چپ بینی را بگیرید. این بار ۳ ثانیه از سوراخ چپ بینی نفس بکشید و سپس به مدت ۶ ثانیه از همین سوراخ، هوا را به سمت بیرون هدایت کنید و این کار را ۳ مرتبه انجام دهید...  
 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13609

افزودن نظر