اخبار پزشکی - شنبه 96/11/07
۰۷ بهمن ۱۳۹۶

اخبار پزشکی - شنبه ۹۶/۱۱/۰۷


سرفصل خبرها:

 

وقتی که کسی به شما می‌گوید چه‌قدر عالی و فوق‌العاده هستید، به این فکر کنید که چه چیزی در ذهن‌تان می‌گذرد. فردی که از شما تمجید می‌کند، قطعا تحت تاثیر یکی از ویژگی‌های برجسته شما قرار گرفته است. پس به‌جای این‌که این ویژگی‌ها را انکار کنید و در این انکار اصرار به خرج بدهید، فقط کافی‌ست لبخند بزنید و از طرف مقابل بابت اظهار نظر صادقانه‌اش تشکر کنید. 

پدیده‌ای وجود دارد به‌نام اختلال «مستی خواب» که وقتی اتفاق می‌افتد، فرآیندهای شناختی شما به‌طور کامل و صحیح وارد وضعیت لازم نمی‌شوند. استفاده نادرست از دکمه اسنوز می‌تواند بخشی از بی‌کیفیت‌سازی و نامطلوب‌سازی خواب باشد که خطر مواجهه با همین اختلال را در طول ساعات پس از خواب افزایش می‌دهد. در این وضعیت شما نمی‌توانید درست تصمیم‌گیری کنید، به‌راحتی گیج می‌شوید و حتی انتخاب‌های شدیدا اشتباه انجام می‌دهید.

رژیم DASH بر استفاده از پروتئین‌های بدون چربی، میوه‌ها و سبزی‌های سرشار از فیبر تاکید می‌گذارد که همگی در به‌وجود آوردن سیری مطلوب موثر هستند. حتی اگر از رژیم DASH کم‌کالری پیروی کنید، باز هم این ویژگی را از دست نمی‌دهید.

بادمجان خام حاوی ترکیب سمی سولانین است که در سیب‌زمینی خام نیز یافت می‌شود. به‌طور خاص بادمجان‌های نارس یا بادمجان‌هایی که در اوایل فصل برداشت می‌شوند، حاوی سولانین بیشتری هستند. برای این‌که سولانین درون بادمجان به گوارش شما آسیب برساند، باید یک بادمجان خام را کامل خورده باشید، اما ریسک کردن در این زمینه اصلا کار درستی نیست.

اگر تنفس شما به درستی انجام شود، حکم یک نوع کاهش دهنده اشتها را خواهدداشت. برای این منظور به آرامی بنشینید و سپس نفس عمیقی بکشید. با انگشت شصت دست چپتان، جلوی سوراخ سمت چپ بینی‌تان را بگیرید و برای ۳ ثانیه از سوراخ راست نفس بکشید. سپس در عرض ۶ ثانیه هوا را به آرامی از راه دهان  خارج کنید. این دو عمل را سه مرتبه پشت سر هم تکرارکنید.

آب سیب‌زمینی به دلیل خاصیت ضد‌التهابی خود بسیار شناخته شده است. به غیر از این، این ماده طبیعی حاوی ویتامین‌های A، Bو C هم هست. چای سبز سرشار از آنتی‌اکسیدان و کاتچین (ترکیب اسیدی) است که هر دو درمان‌گری عالی برای از بین‌بردن آکنه هستند و می‌توانند در کنار هم به عنوان ماسک شبانه پوست مورد استفاده قرار بگیرند. 

یکی از تمرینات ورزشی مناسب برای افراد تنبل، بلند کردن پاشنه پاها در حالی است که نشسته‌اند. این یک گزینه عالی برای کار کردن ماهیچه‌های پایینی است. قرار دادن یک کتاب بزرگ روی زانوها در حین این تمرین، هم می‌تواند به پاها مقاومت بیشتر بدهد و هم کالری بیشتری بسوزاند.

وقتی که انرژی و اشتهای شما ضعیف می‌شود، استفاده از مواد غذایی مغذی و کم‌چگالی می‌تواند استراتژی کاملا مناسبی برای مقابله با این مشکل باشد. این مواد غذایی هم کالری مورد نیاز را به بدن می‌رسانند و هم ویتامین‌ها، مواد معدنی و چربی‌های مفید مناسب برای بدن را فراهم می‌آورند. 

اگر سرطان هنوز در مراحل اولیه‌اش باشد، پزشک احتمالا توصیه می‌کند که توده مشکوک را با لامپکتومی یا کل پستان سرطانی را با ماستکتومی از بدن جدا کنند. اگر مادر در سه‌ماهه اول یا دوم بارداری باشد، ماستکتومی نسبت به جراحی ارجحیت پیدا می‌کند. لامپکتومی نیز معمولا برای زنانی مورد استفاده قرار می‌گیرد که تشخیص سرطان آن‌ها در سه‌ماهه سوم بارداری انجام می‌شود.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13605

افزودن نظر