اخبار پزشکی - پنجشنبه 96/11/05
۰۵ بهمن ۱۳۹۶

اخبار پزشکی - پنجشنبه ۹۶/۱۱/۰۵


سرفصل خبرها:

 

اگر وزن شما به سرعت پایین بیاید، به محض این‌که به عادت غذایی پیشین خود برگردید، به همان نسبت وزن‌تان به سرعت بالاخواهدرفت. روزه یا رژیم‌های کم کالری نیز ممکن است با شکست مواجه شوند چون به محض این‌که از حالت رژیم یا روزه‌داری خارج شوید، میل شدیدی به مصرف موادغذایی چرب و شیرین خواهیدداشت.

شیمی‌درمانی عمدتا حالت تهوع ایجاد می‌کند، اما خوش‌بختانه زنجبیل و لیمو می‌توانند به تسکین این حالت و رفع تهوع کمک کنند. شما می‌توانید از آب‌نبات‌های زنجبیلی قبل از شروع غذا استفاده کنید یا از زنجبیل درحین غذا خوردن کمک بگیرید. در ضمن، مصرف زنجبیل به تسکین سرگیجه و مشکلات گوارشی ناشی از شیمی‌درمانی هم کمک می‌رساند.

طبق گزارشِ مجله معتبر The Lancet، یک مطالعه گسترده با بررسی ۱۵۰ هزار نفر از زنان در سال ۲۰۰۲ نشان داده است که اگر شیردهی زنان در هر نوبت از بچه‌داری، ۱۲ ماه طول بکشد، خطر ابتلا به سرطان پستان تا ۴.۳ درصد در آنها کاهش می‌یابد. 

تخته¬ خرد کردن گوشت و سبزیجات، قاشق¬چوبی و کاردک چوبی، شاید ظاهر خیلی زیبایی نداشته باشند ولی بسیار کاربردی هستند. توصیه می‌شود که آنها را در ماشین¬ظرفشوی نگذارید چون لبه‌های آنها دچار ترک¬خوردگی می¬شوند و حتی ممکن است دیگر غیرقابل استفاده شوند. ترجیحا آنها را به صورت دستی بشویید.

برای انجام احیای قلبی، کافی‌ست فقط پاشنه دست خود را در مرکز سینه بیمار قرار دهید و سپس دست دیگر ِ خود را روی دست قبلی قرار داده و انگشتانتان را درهم قفل کنید. در حدود ۵ سانت بر روی قفسه سینه فشار بیاورید و آن را آزاد کنید. باید این کار را به سرعت، حداقل ۱۰۰ بار در دقیقه تکرار کنید.

صابونی که خود شما با دست‌های خودتان در منزل تهیه کرده‌اید می‌تواند هدیه کوچک اما با ارزشی برای نزدیک‌ترین افراد خانواده یا حتی دوستان‌تان باشد. صابونی که علاوه بر درخشنده‌تر کردن پوست، عطر و رایحه عالی هم داشته باشد. برای داشتن یک انتخاب خوب و مناسب، تنها کافی است تا بوی خوش نعنای تازه و خرد شده را به خاطر آورید تا تصمیم‌گیری برای‌تان راحت‌تر شود و موادی را که دوست دارید سریع‌تر انتخاب کنید.

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13604

افزودن نظر