اخبار پزشکی - شنبه 96/10/30

اخبار پزشکی - شنبه ۹۶/۱۰/۳۰


سرفصل خبرها:

 

چه کار کنیم تا نفخ نکنیم؟
یبوست از شایع‌ترین مشکلات گوارشی در جهان امروز است و می‌تواند علت‌های متعددی داشته باشد. مطالعات علمی نشان داده‌اند که یبوست می‌تواند علائم نفخ را هم تشدید و بدتر کند. معمولا هم دریافت فیبر محلولِ بیشتر برای رفع یبوست توصیه می‌شود. 

۳ ویژگی افرادی که هوش هیجانی بالایی دارند
افراد دارای هوش هیجانی بالا می‌دانند که مرزهای اجتماعی را چه‌طور و تا کجا حفظ کنند. به همین دلیل نیز آنان می‌توانند موقعیت‌های مختلف را خوب تحلیل کنند و واکنش مناسب را به شیوه مناسب بروز بدهند. درنتیجه، این افراد در تعامل با انسان‌های مختلف بسیار کمتر از دیگران با مشکل و اختلال مواجه می‌شوند.

آیا رژیم MIND باعث لاغری می‌شود؟
درحالی که رژیم MIND به‌طور خاص برای کاهش وزن طراحی نشده است، اما از آن‌جایی که مواد غذایی ناسالم برای مغز مانند غذاهای سرخ‌کردنی و شیرینی‌ها از این رژیم کنار گذاشته می‌شوند، ‌می‌توان گفت که پیروی از رژیم MIND به کاهش وزن نیز کمک می‌کند.

آیا تب در بارداری می‌تواند به جنین آسیب برساند؟
بین تب در دوران بارداری و افزایش خطر مبتلا شدن جنین به نقائص قلب و فک، نوعی ارتباط وجود دارد. با این‌حال، محققان هنوز به مطالعات بیشتر و تکمیلی نیاز دارند تا تعیین کنند که آیا خود تب باعث افزایش این خطرات می‌شود یا علت ریشه‌ای منجر به تب چنین حالتی را ایجاد می‌کند.
چطور با کمک آناناس، پوست‌مان را زیباتر کنیم؟
کافی است تا مقداری آب آناناس را با هر نوع ماسک صورتی که استفاده می‌کنید ترکیب کنید. برای مثال در مطالب گذشته استفاده از انواع مختلف ماسک‌های طبیعی مثل زرد‌چوبه، عسل و خاک‌رس را آموزش داده‌ایم. بسته به سلیقه‌تان هر یک از این مواد را که دوست دارید با آب آناناس مخلوط کنید و به عنوان ماسک صورت از آن استفاده کنید.

۴ درمان خانگی برای رشد بهتر ناخن‌ها
یکی از درمان‌های خانگی برای رشد بهتر ناخن‌ها استفاده از ماسک پوست تخم‌مرغ است. پوست تخم‌مرغ سرشار از مواد مغذی مفیدی مثل کلسیم، آهن (اسید فولیک)، پروتئین و مواد معدنی مثل منیزیم و پتاسیم است. تمام این عوامل در تقویت و پیشگیری از شکستگی ناخن‌ها موثر هستند.

تست تناسب اندام برای بزرگسالان
ش‌ها و جوراب‌های خود را درآورید و روی سطحی سخت بایستید. از کسی بخواهید که زمان را برای‎تان حساب کند. چشمان‎تان را ببندید و یک پا را در حدود ۱۵ سانت از زمین بلند کنید. زانوی خود را خمکنید و پای خود را در برابر پایی که رویش ایستادهاید قرار دهید ببینید چه مدت می توانید در این موقعیت باقی بمانید.

خوابِ خوب باعث درمان دردهای مزمن می‌شود!
خواب همه درمان نیست، اما الگوهای منظم خواب می‌تواند به یک سیستم ایمنی قوی‌تر، بدن سالم‌تر و کسب چشم انداز مثبت‌تر در زندگی کمک کند. خواب مناسب نیز به نوبه خود، به کاهش شدت درد مزمن کمک می‌کند و این امر باعث می‌شود که هرچه بهتر و عمیق تر بخوابید.

طرز تهیه مرغ با سس خامه‌ای لیمو  و پنیر پارمسان

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13540

افزودن نظر