اخبار پزشکی - پنجشنبه 96/10/28

اخبار پزشکی - پنجشنبه ۹۶/۱۰/۲۸


سر فصل خبرها:

 

اگر غذای تند دوست دارید، هیجانی و تنوع‌طلب هستید!
افرادی که بیشتر دنبال استفاده از فلفل چیلی هستند، ویژگی‌هایی مانند هیجان‌خواهی و نوطلبی دارند و درنتیجه دوست دارند که حس‌های جدید و پیچیده را تجربه کنند. به همین دلیل، محققان این فرضیه را مطرح کرده‌اند که شخصیت در علاقه‌مندی یا بی‌علاقگی افراد به تُندی نقش ایفا می‌کند.

۵ فایده آب برنج و آرد‌برنج برای زیبا و سفید کردن پوست!
برنج با تغذیه کردن پوست‌تان آن را سالم‌ و شاداب کرده و مانع از ایجاد اثرات پیری زودرس‌ پوست خواهد شد. جالب است بدانید که در چین و بسیاری از کشورهای آسیای جنوبی از برنج به عنوان یک ماده طبیعی مفید برای جلوگیری از پیری پوست استفاده می‌کنند.

موبایل و تبلت، خواب نوجوانان را مختل کرده است!
خواب، نقشی اساسی در یادگیری و حافظه بازی می‌کند. برای خواب بهتر، توصیه می‌شود بعد از ساعت ۹ شب از صفحات نمایش استفاده نکنید و هنگامی‌که می‌خوابید آن را از اتاق خواب دور کنید و در عوض از فعالیت‌های آرامش بخش بدون صفحه نمایش بهره ببرید.

۶ خطر مصرف قرص‌های خواب‌آور
یکی از خطرات مصرف قرص‌های خواب‌آور، زمین افتادن ناگهانی است. طبق یک تحقیق جدید، بیمارانی که زولپیدم مصرف می‌کردند، چهار برابر بیشتر از افرادی که این قرص را مصرف نمی‌کردند، زمین می‌افتادند. این مساله را در مورد بیماران مسن‌تر، جدی‌تر است.

این ۵ جمله را هرگز به خودتان نگویید!
جمله "می‌توانستم خوب‌تر از این‌ها باشم"، یکی از جملات معروفی است که قطعا بارها با خود زمزمه کرده‌اید! توصیه ما به شما این است که به خودتان رحم کنید! کمال‌گرایی افراطی، شما را به مرور از پای درمی‌آورد! در عوض به خود بگویید: "من در حد توانم کارهای لازم را انجام می‌دهم و بقیه وقت و انرژی‌ام را صرف خودم و خواسته‌هایم خواهم کرد". 

سلامتیسم در اینستاگرام

لینک کوتاه مطلب: https://www.salamatism.com/?n=13495

افزودن نظر